Додаткова сертифікація: як вижити вчителям України?

Додаткова сертифікація: як вижити вчителям України?

Додаткова сертифікація: як вижити вчителям України?

 

Останнім часом в Україні актуальним залишалось питання працевлаштування педагогічного складу шкіл, що закривалися через переведення дітей до опорних шкіл. Не менш актуальним було питання про розмір зарплати педагогів. Тож у даній ситуації особливо гостро була сприйнята новина від Міністерство освіти і науки України (МОН) з ініціативою  запровадити у 2019—2020 навчальному році додаткову сертифікацію вчителів поряд з атестацією, яка здійснювалася.  Зокрема, Міністр освіти та науки Ганна Новосад заявила, що у нас вчителів «забагато». І тому наступного року треба, вочевидь, передбачити кошти на їх «сертифікацію».  Таким чином, лише ті педагоги, котрі  виживуть після «сертифікації», можливо, отримають надбавку незначну надбавку.

Повертаючись до питання  сертифікації, нагадаємо, що про  це  розповіла колишній   Міністр освіти  та  Лілія Гриневич -  під час інтерв’ю для УНІАН:

“Спочатку атестація і сертифікація будуть існувати паралельно. Тому що атестація – це той процес, який зараз в обов’язковому порядку щоп’ять років проходить кожен учитель. Ми його не зупиняємо, а зараз, відповідно до вимог НШУ, працюємо над змінами правил цієї атестації, змінами вимог до вчителя. Поки що атестація буде. Сертифікація, яка має, орієнтовно, розпочатися у 2019/2020 роках, – це ЗНО учителя з елементами моніторингу його роботи на місці”.

Таке своєрідне ЗНО для вчителів викликало доволі неоднозначні реакції серед людей, навіть побутували ідеї про введення ЗНО для депутатів Верховної Ради України.

 Отож чи відбулася сертифікація та скільки вчителів взяли у ній участь?

Згідно з інформацією, що надійшла від Українського центру оцінювання якості освіти, 807 учителів початкових класів взяли участь у другому етапі пілотної сертифікації – незалежному тестуванні фахових знань та умінь. Результати тестування, яке проходило у формі зовнішнього незалежного оцінювання, повинні були з'явитись в електронних кабінетах учасників до 21 листопада. Учителі, які успішно пройшли сертифікацію, упродовж 3 років отримуватимуть 20% надбавки посадового окладу. Крім того, проходження сертифікації буде зараховано як атестація педагогічного працівника з присвоєнням йому наступної категорії або підтвердженням наявної вищої. Якщо учасник подолав поріг з тестування і не подолав з вивчення практичного досвіду – комісія може прийняти рішення вивчити його е-портфоліо. За результатами цього розгляду комісія може прийняти рішення про успішне проходження учасником сертифікації.

Тести тестами, але що ж робити викладачам, які сертифікацію не пройшли чи не проходили узагалі? Чи збільшиться заробітна плата?

Зокрема, було відхилено пропозиції освітнього комітету Верховної Ради щодо збільшення на 5,1 млрд грн видатків на підвищення праці педагогів у 2020 році. Додаткові кошти мали б скеровуватися на підвищення зарплатні менш захищеним категоріям педагогічних працівників: вихователям дитсадків та молодим вчителям.

Спеціальну ж сертифікацію педагогів почнуть проводити у наступному році.  Однак чи суттєво це покращить дещо, м'яко кажучи, скрутне становище українських педагогів поки не зрозуміло.

За словами нородного депутата від фракції «Європейська Солідарність» Олексія Гончаренка, такі кроки нової влади стали жорстким розчаруванням і знущанням для мільйонів українців, які очікували обіцяного суттєвого покращення заробітної плати. Це неприпустимо, адже вчителі – це важлива професія, яка виховує наше підростаюче покоління. Обіцяні 4 тисячі доларів лишилися пустими словами. Тому, звісно, ми будемо боротися з таким станом речей і своїми силами відстоювати права всіх українських освітян! Я бачу гостру необхідність у тому, щоб підвищувати видатки на заробітну плату педагогам. Проте уряд, вочевидь, буде уникати цього кроку. Можна припустити, що в них є один великий вчитель – Ігор  Коломойський. І саме у його кишеню, можливо, спрямовуються всі кошти та видатки українських платників податків. Це велика небепека для України. Але ми здаватися не збираємось і будемо захищати український народ від усіх казнокрадів та злодіїв.

 

Ірина Гірман

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: