ЗВЕРНЕННЯ депутатів Дрогобицької районної ради VII скликання

ЗВЕРНЕННЯ депутатів Дрогобицької районної ради VII скликання

Президенту України

В.Зеленському

Верховній Раді України

Кабінету Міністрів України

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Дрогобицької районної ради VII скликання

Ми, депутати Дрогобицької районної ради, хочемо висловити нашу підтримку Вашим намірам щодо швидкого відновлення Української економіки, забезпечення її стійкого розвитку, подолання корупції та підвищення добробуту пересічних українців. Розбудова заможної, сильної, єдиної та щасливої України, в якій держава існує для людини, а не людина існує для держави, — це наша спільна мета і завдання, виконання якого від нас вимагає народ України.

Скасування мораторію та запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення є одним з кроків, які виходять далеко за рамки сьогодення та визначатимуть подальшу долю не тільки аграрного сектору, а й всієї країни на десятиріччя вперед.

Одним із  найважливіших питань, що хвилює нас, сільськогосподарських товаровиробників, та всіх жителів Дрогобицького району, є таке:чи стануть українці наймитами на власній землі та чи продовжать і далі в Україні рости земельні латифундії?

Відкриття ринку землі — це не тільки економічне, а й соціальне питання. Там, де землю обробляють малі і середні аграрії , село продовжує жити: у людей є робота, місцеві  бюджети  отримують  податкові  надходження,  а  самі  аграрії  відіграють ключову роль в підтримці соціального та культурного життя громади. Там, де землю забрали великі агрохолдинги, а особливо, холдинги з капіталом іноземного походження, спостерігається інша картина: люди працюють вахтовим методом, а більшість сіл виявляються просто не потрібні, економічно невиправдані, що веде до їх повільного повного занепаду. В результаті, їх мешканці опиняються замкненими всередині депресивних територій, тому що навіть не можуть продати свій будинок та перебратися в інше місце.

Враховуючи сказане, ми підтримуємо позицію щодо недопущення поспішного відкриття ринку земель сільськогосподарського призначенняізаконодавчої заборониіноземцям купувати українські землі. Забезпеченням цього є внесення відповіднихнормдо Конституції України, що можна зробити лише після проведення всеукраїнського референдуму. Невиконання цього та допуск іноземців до українських земельє реальною загрозою нашій економічній та продовольчій безпеці, а також призведе до наростання соціального напруження та пришвидшеної деградації українського села.

Ми глибоко переконані, що земля має бути ресурсом розвитку саме Українського народу, а не об’єктом наживи для іноземних спекулянтів та олігархів, в тому числі росіян та кремлівської кліки, представники якої вже давно обзавелися паспортами країн ЄС, Великої Британії та США.

Зважаючи на зазначене, ми вимагаємо:

  • ініціюватишироке, публічне суспільне обговорення покрокового запровадження прозорого й цивілізованого обігу сільськогосподарських земель в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь;
  • ініціювати проведення всеукраїнського референдуму щодо заборони іноземним фізичним та юридичним особам прямо, або опосередковано, набувати у власність Українські землі сільськогосподарського призначення;
  • запуск державної програми довгострокового пільгового кредитування середніх і малих сільгосппідприємств та фермерських господарств для купівлі земель сільськогосподарського призначення;
  • продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до моменту виконаннязгаданих положень,

 

 

Прийнято на ХХХV сесії

Дрогобицької районної ради

VII скликання

14.11.2019 року

 

З повагою,

голова районної ради                                                                   Михайло Сікора

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: