Змінює форму адмінреформа

Змінює форму адмінреформа

Змінює форму адмінреформа

 

З ініціативи департаменту економічної політики Львівської ОДА тривають виїзні наради-зустрічі з метою обговорення проєкту адміністративно-територіального устрою Львівської області. 12 листопада така зустріч відбулась у сесійній залі Дрогобицької районної ради.

В обговоренні взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Василь Лозинський, т.в.о. начальника департаменту економічної політики та агропромислового розвитку ОДА Степан Куйбіда, директор Львівського центру розвитку місцевого самоврядування Галина Гречин,голова районної ради Михайло Сікора,  перший заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Руслан Щерба, депутати обласної ради Ольга Грицик, Михайло Задорожний та Ярослав Качмарик; міські голови Дрогобича, Трускавця та Борислава, сільські, селищний голови, журналісти, представники громадськості.

Проєкт адміністративно-територіального устрою Львівської області представив т.в.о. начальника департаменту економічної політики та агропромислового розвитку ОДА Степан Куйбіда. Він, зокрема, інформував про перспективу створення в області шести округів та 67 ОТГ. В Дрогобицькому окрузі пропонується утворити 5 спроможних ОТГ: Меденицьку та Східницьку селищні, Дрогобицьку, Бориславську та Трускавецьку міські громади. Як і слід було очікувати, проєкт викликав активне обговорення. Йшлося, насамперед, про недоцільність входження у Бориславську ОТГ сіл Унятичі, Медвежа, Ступниця, Нагуєвичі. Частинаприсутніхвідстоювала думку про утворення на Дрогобиччині ще однієї, сільської громади з центром у Рихтичах. Традиційно суперечки точилися навколо формування Східницької ОТГ, зокрема, щодо доцільності відокремлення Східниці від Борислава та можливість утворення в гірській частині району Підбузької громади. Говорилося про подальшу долю Стебника у Дрогобицькій громаді. На обговорення приїхали представники Орова, які висловилися проти входження сіл Орівської сільської ради в Трускавецьку ОТГ.

Під час обговорення перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський повідомив, що 12 листопада Верховна Рада України прийняла за основу урядовий законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Відповідно до законопроєкту об'єднання громад має відбуватися виключно за перспективним планом формування громад області. Перспективні плани розроблятимуть обласні державні адміністрації і затверджуватиме Уряд. Процедура створення перспективних планів більше не передбачатиме етапу схвалення цих документів обласними радами.

Василь Лозинський наголосив, що громади мали декілька років від початку реформи для того, щоб прийняти взаємоузгоджене рішення. Він зазначив, що у цій справі не має спрацьовувати принцип чиїхось забаганок, а лише холодний чіткий розрахунок спроможності громад. Окремі спірні питання, озвучені під час зустрічі, на думку першого заступника голови ЛОДА, ще вдасться врегулювати.

«Важливо донести до кожного громадянина, що ми повинні намагатися зробити так, щоб громади були життєздатними, розвивалися і було комфортно мешканцям. Необхідно завершити розпочату роботу і рухатися далі вже в наступному році», — зазначив Василь Лозинський.

 

Відділ організаційної роботи і комунікацій з громадськістю апарату ДРДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: