Михайло Цимбалюк: про дрогобицьку трагедію та ринок землі

Михайло Цимбалюк: про дрогобицьку трагедію та ринок землі

Михайло Цимбалюк: про дрогобицьку трагедію та ринок землі

 

Народний депутат України із фракції ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк зустрівся в Дрогобицькій ратуші з міським активом на чолі з мером Тарасом Кучмою щодо вирішення проблем, пов’язаних трагедією в будинку на вул. Грушевського, 101/1.

Пан Цимбалюк відзначив, що міська влада в критичній ситуації діяла оперативно, фахово та ефективно. Так само рішуче треба діяти й надалі, щоб домогтися виділення з резервного фонду коштів на компенсацію збитків постарждалим внаслідок обвалу будинку. Річ у тому, що до зими недовго чекати. Як бути тим, хто залишився без житла? На переконання депутата, власникам помешкань у цьому будинку необхідно надати із резервного фонду компенсацію на придбання інших квартир за середніми в Україні цінами. Водночас необхідно дивитись і далі. Трагедія показала не тільки Дрогобичу, а й і всій Україні, в якому плачевному стані опинилася значна кількість житлового фонду. Ще в часи свого прем’єрства Юлія Тимошенко пропонувала на місці старих хрущовок зводити нові будинки, залучивши до цього інвесторів. Пан Цимбалюк запропнував міському голові Дрогобича Трасові Кучмі подати програму вирішення проблеми аварійного житлового фонду, щоби під неї передбачити в Держбюджеті фінансування.

Пізніше Михайло Цимбалюк провів прес-конференцію, на якій основну увагу зосередив на проекті закону про ринок землі, який нещодавно з’явився на сайті Мінекономіки. На його думку, в цьому проекті вже міститься кілька серйозних загроз для існування держави. Перше: ним передбачено можливість для юридичних осіб володіти понад 200-ма тисячами га орної землі. А це означає, що левова частка сільгоспземель опиниться в руках латифундистів, які в гонитві за прибутками виснажать її. Друге: власником може стати будь-яке українське підприємство. А українським вважається навіть те, в якому 99% іноземного капіталу і хіба 1% українського. Таким чином через підставних осіб Росія може стати власником української землі без війни. Третє: ціна на нашу землю навмисне занижена.

Пан Цимбалюк наголосив, що наступного дня їхня фракція спеціально збереться для обговорення цього питання та прийняття рішень щодо тактики подальших дій. На запитання нашого кореспондента, чи не перейде «Батьківщина» в опозицію, якщо парламентська більшість у земельних питаннях до них не прислухається, він відповів, що не виключає такого варіанту розвитку подій.

Іван ШВЕД

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: