Моя Україна – єдина та вільна!

Моя Україна – єдина та вільна!

Моя Україна – єдина та вільна!

 

Урочистості з нагоди Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України відбулися в кожному куточку Франкового краю. Початком святкування була Божественна Літургія, а далі – концертні програми, під час яких свої таланти демонстрували пісенні, танцювальні колективи, учасники художньої самодіяльності. Шанобливо згадали й тих, які спричинилися до державотворення, та героїв сьогодення.

У Довгому Гірському зранку відбулася Свята Літургія, опісля – панахида за загиблими за волю та незалежність України. Також провели патріотично-виховний захід «Моя Україна – єдина та вільна», який підготували працівники культури спільно з бібліотекою. Устами молодого покоління лунали слова любові до рідної землі та виливався біль втрат і великої жертви. Не залишили байдужими глядачів зворушливі пісні у виконані Вікторії Бутим та Анни-Марії Іваночко. Почесним гостем заходу став український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, віцеректор Українського Католицького Університету у Львові – Мирослав Маринович.

21 серпня учасники художньої самодіяльності Народного дому с. Ріпчиці виступили із концертною програмою із нагоди Дня Незалежності України в КЗ ЛОР інтернаті м. Золочів. Відбулася й виставка малюнків на тематику «День прапора України» від художньо-мистецького гуртка «Барви» НД с. Ріпчиці.

У Народному домі села Мокряни відбувся святковий концерт. Щирими та проникливими словами відкрили свято бібліотекар Мар’яна Городиська та директор НД Іван Кулиняк. Вони привітали гостей, побажали сімейного затишку, добробуту та миру. У програмі концерту прозвучали народні пісні, композиції сучасних українських авторів про Україну, родину, кохання. Глядачі щиро дякували учасникам художньої самодіяльності за позитивну, насичену програму.

«Небеса блакитні сяють з глибини, а пшеничні й житні мерехтять лани». Такими словами в бібліотеці-філії с. Ступниця розпочався народознавчий екскурс «Синьо-жовтий символ України», присвячений Дню Державного Прапора України. Бібліотекар Ольга Москаль ознайомила присутніх з історією становлення української символіки та Державного Прапора, сторінками історії та визначними подіями Незалежності України. Розповіла про походження українського прапора, а також нагадала, що стяг – одна з офіційних емблем України, яка символізує її суверенітет.

У бібліотеці-філії с. Вороблевичі відбулася історична година «Прапор миру, вірності та волі». Бібліотекар Ганна Гошко оповіла про історію державного прапора, минуле і сучасне України, нелегкий процес державотворення, згадала імена та постаті великих українців, які в різні часи прославили Україну. Присутніми були учні п’ятого класу, які брали активну участь в обговоренні виступу бібліотекаря.

Відзначення Дня Незалежності України в Рихтичах розпочалося Подячною Літургією в храмі Преображення Господнього. Опісля відбулася панахида на могилі новітнього Героя. Ближче до вечора святкування продовжилося біля Народного дому. Захід розпочали з молитви о. Олександр та о. Роман. Учасники художньої самодіяльності декламували вірші, співали українські пісні. Завідувач бібліотеки-філії Ольга Домін згадала Івана Франка, адже 27 серпня Дрогобиччина відзначила 163-ту річницю від дня народження Каменяра. Своєю титанічною працею та волелюбними ідеями письменник спричинився до державницької незалежності. У концертній програмі вшанували пам’ять героїв і склали подяку усім, хто боровся і бореться за мир в Україні Закінчилося свято спільним виконання молитви за Україну «Боже Великий Єдиний». Слова вітання і вдячності сказав сільський голова Олег Борис. А в бібліотеці-філії с. Рихтичі до Свята Незалежності розгорнули книжкову виставку «Молюсь за тебе, Україно!», де відображено всі етапи становлення і формування нашої держави – від княжої доби і до сьогодення

19 серпня у народному домі с. Котоване було проведено Свято українського фольклору, яке організував Михайло Хай. Розпочалося воно з позивних звуків трембіти та стріляння з гармати. У програмі були виступи вокального ансамблю народного дому с. Котоване та звучала музика на різних музичних інструментах. По закінченню гостей частували кулішем та напоями. А в Сільці 23 серпня організували флешмоб до Дня Державного прапора України.

Зоряна ПЕЛЕХ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: