Ювілейна Хресна хода на Гору Небесної Сотні

Ювілейна Хресна хода на Гору Небесної Сотні

Ювілейна Хресна хода на Гору Небесної Сотні

 

У неділю, 29 вересня, відбулася п’ятнадцята ювілейна Хресна хода на Гору Небесної Сотні в Довгому Гірському. Вона була особливою ще з одної причини: біля підошви гори постав новий, сучасний бювет, у якому можна напитися цілющої «Нафтусі». Її зцілююча сила постійно зростатиме, позаяк до енергії землі додаватиметься енергія молитов величезної кількості паломників.

Появі цього бювета довжанці завдячують інвесторові Дмитру Нікуліну. Він, як відомо, причетний до будівництва поблизу села малої гідроелектростанції. Та поки ще не вирішені всі бюрократичні проблеми, пан Нікулін зосередився на вирішенні проблем соціальних. Вже добудовано третій поверх Народного дому, в якому планують створити картинну галерею імені Корнила Устияновича та міжнародну школу іконопису. До речі, Дрогобиччина є одним із найпотужніших світових центрів іконопису. Про це знають у Європі та США, проте мало відають у нашому районі. Та після відкриття школи інформація розлетиться по всій Дрогобиччині. Водночас інвестор взявся за будівнитцво дороги, зокрема, найпроблемнішого відрізку біля скелі, де колись проходила вузькоколійка. Тож і не дивно, що в час Божественної Літургії за участю єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Григорія (Комара) серед сотень паломників ми побачили й Дмитра Нікуліна.

Літургія відбувалася просто неба, щоправда, на критій сцені також зробленій за сприяння пана Нікуліна. Місцевий парох о. Андрій Бунь хвилювався. Для нього це була друга Хресна хода на Гору Небесної Сотні, але перша такого рівня, коли запрошено багато поважних гостей і серед священства, й серед мирян. Серед запрошених, звісно, були голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора, перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Щерба та чимало інших.

Після Божественної Літургії владика Григорій (Комар) освятив новий бювет і спрямував колону на Хресну дорогу. Рухаючись від стації до стації, вона розтягнулась на пару сотень метрів. Без точних підрахунків можна припустити, що участь у Хресній ході взяло до півтори тисячі паломників.

На дванадцяту стацію раніше від інших прийшли Руслан Щерба та Володимир Мельник – воїни Української Добровольчої Армії. Вони на колінах молилися за душі тих побратимів, які поклали свої голови за нашу свободу. Нагадаємо, що на цій стації споруджено меморіал на честь Героїв Небесної Сотні та цілих Небесних Полків з числа тих, які поклали свої голови у час російсько-української війни. Тому сюди підходили й інші воїни й так само ставали на коліна, вшановуючи пам’ять про своїх побратимів. Тут, до речі, ми зустріли й Дмитра Нікуліна разом зі своїм сином. А згодом було ще кілька сюрпризів.

Минувши чотирнадцяту стацію, ми побачили як піднімається на гору начальник відділу культури РДА Надія Козар із дитиною на руках. Її донечку Марію Магдалину офіційно вважають наймолодшою учасницею сходжень на гору Небесної Сотні. Мама винесла її торік на саму вершину в місячному віці. Найстаршим залишається Богуслав Станіславський, один із засновників польської «Солідарності», якому вдалося підкорити вершину у 86-річному віці. На жаль, цього року він відійшов у вічність. Але побити його рекорд має шанс баба Настя із Довгого Гірського, яка цього разу була найстаршою учасницею Хресної ходи. Зараз поважній жінці – 84, і вона вірить, що підкорить вершину навіть, коли їй виповниться 90!

Завершилась Хресна хода молитвою за Україну та виконанням Державного гімну.

Іван ШВЕД

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: