Єднаймо душі словом Кобзаря!

Єднаймо душі словом Кобзаря!

Єднаймо душі словом Кобзаря!

 

9 березня Україна відзначила 206 день народження провідника української нації Тараса Шевченка – поета, художника, мислителя, прозаїка, етнографа, спадщина якого налічує понад 800 творів. На Дрогобиччині, зокрема у школах, бібліотеках, народних домах, Франковому виші, було організовано книжкові виставки, літературні композиції тагодини, оформлено тематичні полиці, проведено конкурси дитячого малюнка, ігри-вікторини, Шевченківські читання, флешмоби, книжкові тематичні шевченкіани, відбулися постановки вистав.

У районному народному домі святочна академія розпочалася виконанням хоровою капелою «Каменяр» Шевченкового «Заповіту». З полум’яним словом про світочаукраїнського народу до присутніх звернулася науковець, викладачка Дрогобицького педуніверситету ім. Івана Франка Марія Стецик.Під час вітальних звернень керівники району цитували вірші Кобзаря, згадували перше знайомство з його творчістю, наголошували на силі неперевершених Шевченкових поезій, обов’язку й потребі мати їх у своєму серці, щоб справдилися пророчі слова генія: «І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі».

Митці району подарували в це величне свято в’язанку поезій та пісень на слова Кобзаря, постановку уривку з поеми «Гайдамаки». Завершилися урочистості спільним виконанням Державного Гимну України.

У День народження Тараса Шевченка дрогобичанизібралися біля пам’ятника Кобзареві. Як повідомляє прес-служба міськради, з огляду на заборону проведення в області масових заходів, не було урочистостей із залученням читців поезії, промов, виконавців творів. Відділ культури та мистецтв ДМР спільно з Народним домом імені Івана Франка забезпечили звучання аудіозаписів, під які містяни виконали «Заповіт» і «Реве та стогне Дніпр широкий». Традиційно до пам’ятника українському пророкові поклали квіти місцева влада, депутати різних рівнів, представники громадських та політичних об’єднань, навчальних закладів нашого краю.Дійство також завершилося виконанням Державного Гимну України.

 

Іванна ЛЯХОВИЧ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: