«Я та дім мій будемо служити Господеві!»

«Я та дім мій будемо служити Господеві!»

«Я та дім мій будемо служити Господеві!»

У духовному Марійському центрі, — всесвітньовідомому святому місці Зарваниця, що на Тернопільщині, відбулася непересічна подія, — ХІ Всеукраїнська проща військових та їх родин. Цей потужний молитовний з'їзд Українського Духа і Сили був підготовлений і проведений Головою департаменту Військового капеланства УГКЦ Єпископом Михаїлом Колтуном та його заступником, військовим капеланом і письменником Андрієм Зелінським.
На празник Різдва Пресвятої Богородиці 21 вересня 2019 року до Зарваниці зійшлися та з'їхалися паломники зі всієї України. Серед тисяч військовослужбовців з Києва та Одеси, зі Львова та Кривого Рогу, з Дрогобича та Запоріжжя, а також родин військових були представники Міністерства Оборони України, Міністерства Внутрішніх Справ України, представники силових структур, прикордонних військ, представники пенітенціарної служби України та надзвичайних ситуацій, нацгвардійці та добровольці, ветерани АТО-ООС, ліцеїсти, курсанти, волонтери, представники влади.

Чисельним було і дрогобицьке представництво військових прочан, їх родин та волонтерів до Зарваниці. Організували паломництво керівник Ветеранської спілки учасників АТО «Дрогобиччина» Олег Кіндратів разом з дрогобицькими отцями-капеланами, зокрема, отцем Михайлом Коліщаком, який і поблагословив нас у дорогу.

Після зустрічі прочан біля парафіяльної церкви Пресвятої Трійці, відбувся подячний молебень перед Зарваницькою іконою Божої Матері. До Пречистої Діви Марії в єдиному пориві за перемогу, мир, за Україну молилися усі, хто вірує, і навіть ті, хто до війни не вірив і був на тій святій землі уперше...

Опісля спільного молебню присутні — військові і цивільні — вишикувалися у довгі колони та урочистим маршем, під патріотичні мелодії військових оркестрів, рушили до відпустового Марійського центру.

І це було воістину вражаюче видовище! Це була наче демонстрація Сили, Духа, Величі, Надії у єдиному пориві молити Богородицю і Господа за Україну!
Вразила також величезна кількість військових капеланів різних конфесій, які марширували окремою колоною, а деякі — на чолі своїх військових груп. З гордістю споглядали і наших, дрогобицьких капеланів, зокрема отця Тараса Коцюбу з позивним «Падре».

А поміж військовими йшли батьки, котрі в руках і на грудях несли портрети своїх загиблих Синів-Героїв...

Після урочистої церемонії відкриття ХІ Всеукраїнського паломництва Єпископом Михаїлом Колтуном, усі прочани пройшли Хресною ходою. Юні воїни, як дві тисячі літ тому розіп'ятий Ісус, несли дубовий хрест... На кожній із чотирнадцяти стацій військові капелани, зокрема і дрогобицькі Михайло Коліщак та Володимир Прохоренко, розповідали про шлях Ісуса на Голгофу...
Після заупокійної Служби Божої за полеглими Захисниками України вся многотисячнакогорта прочан поминальною ходою зі свічками і з молитвою пройшла вулицями Зарваниці від церкви Пресвятої Трійці до храму Зарваницької Матері Божої, де відбулася панахида за загиблими Героями України.

Ранок неділі 22 вересня був оголошений Ранком Надії:
після лекцій-бесід з військовиками, їх рідними та близькими відбулася Архиєрейська Божественна Літургія та сповідь, після якої військові приступили до Святого Причастя. І це було надзвичайно щиро, зворушливо та обнадійливо... І віриться, що Бог, родина і Україна назавжди увійдуть у серце кожного, хто з надією ступив на цю святу Зарваницьку землю.

Марія ГОЛОВКЕВИЧ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: