Унікум із Почаєвич здобув світове визнання, черга – за Дрогобиччиною

Унікум із Почаєвич здобув світове визнання, черга – за Дрогобиччиною

Унікум із Почаєвич здобув світове визнання, черга – за Дрогобиччиною

 

Творити вишукану музику без інструментів єдиний на Дрогобиччині може дев’ятикласник Олексій Нагірний, ученьДрогобицької гімназії №8, мешканець Почаєвич. Талановитогохлопцяможнаназватиунікумом. Не маючимузичноїосвіти, у такому юному віцівін уже зібравпонад два мільйонипереглядіввласнихкомпозицій у стиліhouse на різноманітнихзакордонних каналах!

Олексій – популярнийдіджейбагатьохмолодіжних дискотек у Франковому краю, учасник не одного мистецького заходу. Молодийдрогобичанин, за словами вчителя музичного мистецтва Богдана Демковича, щорокудедалібільшерозкриваєвеличезнийтворчийпотенціал – музичний, вокальний, спортивний, навчальний…

Танцювальною електронною музикою старшокласник захопився ще 2014 року, слухаючи улюблене радіо «Рекорд»: «Треба багато слухати творів відомих виконавців, щоб почати самому творити у стилі електронної музики house. Я вчивсяпротягомдвохроків. Найпершиммоїмнатхненником став американськиймузикантZHU. І без навичокпрограміста – аж ніяк не обійдешся: треба освоюватикомп’ютернуграфіку та дизайн». «Звичайно, Олексіймаєдобрий слух, тонко відчуває,розпізнає звуки, вмієїхвідтворити, – долучається до розмови учитель музичногомистецтвагімназії №8 містаДрогобича, директор Народного дому села Ріпчиць Богдан Демкович. – Думаю, щоцебуло основою йогоподальшогостановлення як початківця-творцяелектронноїмузики. Та й, безперечно, як кажевін, постійнепрослуховуваннякомпозицій».

– А як же інструменти? Не хотілипорівняти живу музику та електронну? – запитуємохлопця.

– На мою думку, як та, так і та – живі. Електронна, а самезвуковий дизайн просто даєбільшіможливості для відтворенняширшоїгамизвуків: глибших, м’якших, різкіших, тонших, залежновід настрою душі.

– Олексіймаєстосунок і до невіртуального, якщоможна так сказати, мистецтва, – додає пан Богдан. – Електронноюмузикоюйоготворчість не обмежується. Вінще й соліст вокального ансамблю «Калинове намисто», якийбереактивну участь у святкових заходах гімназії №8, фестивалі-конкурсі «Сурмизвитяги». Цього року дует із ансамблю, до якогоувійшов і ОлексійНагірний, було залучено до постановки вистави «Кайдашевасім’я», а також до деякихвокальнихномерівпід час святкування «КозацькоїПокрови» у Народному домі села Опарі.

Але мійученьпостійнозапевняє,щойогостихія – цеелектроннамузика. Там вінсвій, досягаєуспіхів, а головне – щасливий.

– У якомупіджанріhouseпочуваєтеся як риба у воді, аджеїх так багато? – цікавимосяконкретнішимивподобаннями юного краянина.

– Розпочинавізреміксів у піджанріprogressive-house. Вивчив і deep-house – більшромантичний, ніжніший. Зараз працюю в іншому – джі-хаусі, де звуки твердіші, електронніші, чіткіші. Постійнослухаюдвохйогоавторів: Малаа та Тхамі. Загалом створив два ремікси та дев’ять авторських пісень. Мавбільше, але як тільки почав творити, то згодомвирішивзнищитипопереднійдоробок. Бувмені не до вподоби. Захотівпізнатиіншіпіджанри, які стали ближчими.

– Де репрезентуєтеВашіремікси? Яке місце в рейтингу посідають?

– На музсервісах «Spinnin’ RecordsTalentPool», каналах: «SilenceofMusic», «Alex’sList», «SpiritofGod», яківиставляють для оцінкислухачівмоїпісні, щопосідалирізніпозиції у закордонному рейтингу. Мали тисячу, мільйон, два мільйони й більшепереглядів. Найбільшедосягнення: мої твори ввійшли у топ-двохсоткусередтисячізапропонованих на сервісі «Spinnin’ RecordsTalentPool».

– Муза часто приходить? Як починається Ваш творчийпроцес? – хочемодовідатися, звідкичерпаєнатхненняОлексійНагірний.

– Буваєпо-різному. Інколинесподівано в головівиникаєвже готова система звуків, якінаспівую. Йду й відразувідтворюю. Або, наприклад, слухаюякусьпісню. Один ізїїобразівнадихає до певноїмелодії – і так, наприклад, виниклинайпопулярнішііз-поміжслухачів «Pyramids».

– Маєтеоригінальний і загадковийпсевдонім – ZVBXR. Щовінозначає?

– Я мавїх два. Спочаткуназивався «Twinkle», що буквально перекладається як «мерехтіння», «світіння», а якщоперефразувати, то буде Світлячок. Я за світлумузику, щоб вона не лишерозслаблялатіло, а й спонукала душу до роздумів про добро, надихала до творчості. Тепер я уже ZVBXR. Цебуквенеперекрученнясценічногоімені – ZABER, щоббулаінтрига.

– Майбутнєбачите, певно, в музиці? Про щомрієте? – торкнулися і теми професійноговибору гостя.

– Не тільки в музиці. Хотів би вивчитиіноземнімови, тому професійну дорогу, напевно, пов’яжу з цим. А мрій маю багато. Середмузичних – підписатиконтрактиіз«Spinnin’ Records» та «Confession». Але хочу прислужитися й ріднійУкраїні, щоб тут такожрозвиватиелектроннумузику.

Коли Олексійзнайомив нас ближчезісвоїмикомпозиціями, пропонуючипрослухатиїх на різних каналах в Інтернет-мережі, ми, підтанцьовуючи,уважно ловили схвальнівідгуки учителя Богдана Демковича про обдарованого школяра: «ПотенціалОлексія у йогоуспішномутворчомумайбутньому – неймовірно великий. Маєвокальніздібності, неодноразовийпереможецьолімпіад на міському, обласномурівнях. Зокрема, минулогонавчального року здобувпершемісце з інформатики, хочамає потяг більше до гуманітарних наук. Упродовждвохроківвідвідуєспортивнусекцію з баскетболу в Дрогобицькій ДЮСШ іменіІванаБоберського, але каже, що спорт – тільки для підтримкидоброїфізичноїформи, а музика – для душі. Дужеактивний в організації та проведеннікультмасових, спортивних, інтелектуальнихзаходів.

Словом, про ОлексіяНагірногомає знати Дрогобиччина, аджетакіталанти – церідкість не лише для краю Франка, а припускаю, що й для всієїУкраїни, для Львівщини – точно. Якщо талант хлопцяпомітилизакордонні канали, то за сором нам не подбати, щоб і йогозіркаяскравішезасвітилася на українськомунебосхилі. Долучаймосядодоброїсправи, щобспільнорозкрититворчийпотенціалОлексіясповна!»

 

Ірина МИХАЦЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: