Рухівський подарунок шкільним бібліотекам

Рухівський подарунок шкільним бібліотекам

Рухівський подарунок шкільним бібліотекам

 

Усі шкільні бібліотеки Дрогобицького району отримали в подарунок по пакету книг сучасних українських письменників, виданих у видавництві Володимира Шовкошитного «Український пріоритет» на загальну суму 61 тисяча гривень. Трапилась ця непересічна подія в День вишиванки, коли ми задумуємося над тим, що в дивних візерунках на полотні насправді закодований генетичний код народу. Народу, який має свою душу, що виходить у світ через мову.

Під час цього дійства трапилася ще одна подія: Володимир Шовкошитний вручив диплом та відзнаку лауреата мистецької премії імені Пантелеймона Куліша меценату, депутату Львівської обласної ради Богдану Галелюці – тій людині, завдяки якій школи району й змогли отримати такий подарунок. Як з гумором розповів пан Шовкошитний, у цій залі присутні аж три лауреати цієї премії – він сам, працівник відділу культури Дрогобицької РДА, член правління Спілки письменників України Василь Кузан і Богдан Галелюка. Та якщо письменникам вручили хіба дипломи та відзнаки, то меценатові його колеги-меценати вирішили вручити й грошову винагороду. Сам він ці гроші спрямував на добру справу – закупівлю книжок для Дрогобицького педуніверситету ім. Івана Франка та для шкіл району. Чому саме для Дрогобиччини? Можливо, тому, що меценат – рухівець, видавець – рухівець, і голова Дрогобицької райради Михайло Сікора – також рухівець. А НРУ – це партія людей, вихованих на українській  літературі, тому й національно свідомих.

Річ у тому, що людьми, які сприймають інформацію хіба з екранів телевізорів чи з моніторів ноутбуків, легше маніпулювати, ніж тими, що читають книги, бо вже саме читання спонукає напружувати не тільки емоції, а й почуття, розум та інтелект. Тому читаючі до виборів підходять більш відповідально. Бо коли б ми прочитали виданий в «Українському пріоритеті» сатиричний роман «І засяє сонце…»Єлизавети Мельниченко, то, мабуть, поставилися б до президентських виборів по-іншому. Ця книга цікава тим, що у ній авторка ще в 2017 році передбачила події нинішні. У її романі олігарх БеняІзраілєвіч висуває на посаду Президента України свого блазня Зєльонкіна.  Якщо цікаво довідатись, що було далі, то прочитайте цей роман.

Зрештою, кількість читаючих завдяки таким людям, як Володимир Шовкошитний, Богдан Галелюк і Михайло Сікора, на Дрогобиччині тепер точно зросте. Це вселяє надію на краще майбутнє.

Ангеліна НЕЧИПІР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: