ПРАВДІ СЛУЖИТИ! Перша

ПРАВДІ СЛУЖИТИ! Перша

 НЕБО ПЛАКАЛО ДОЩЕМ...

Учасники АТО вимагають покарати винних за вбивство

У Дрогобичі перед будівлею, де розташований міськрайонний відділ міліції, скупчилося багато людей у камуфляжній формі. До них приєднувалися численні особи в цивільному з плакатами та великими світлинами з чорною стрічкою, на яких було зображено 16-річного Дмитра Хомина, котрий загинув 13 грудня в Урожі. Серед присутніх стояв і рідний брат загиблого – Володимир. Він повернувся в короткотермінову відпустку з війни, та замість радості – біль утрати. Був не по-зимовому теплий день 16 грудня. Численні воїни АТО разом із мешканцями Урожа пікетували міліцію та чекали на відверту розмову з начальником Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області Андрієм Біласом.

Мешканці Урожа, котрі масово прибули на пікет, в один голос запевняли, що відбулося вбивство. Це, кажуть, бачили два свідки. На них і чекали учасники пікету. Згодом керівник громадської організації учасників АТО Микола Кобільник повідомив присутніх про те, що одного із свідків буцімто уже встигли залякати, і він відмовляється давати свідчення.

А тим часом мешканці Урожа під стінами міліції розповідали, що підозрюваний у вбивстві поводиться спокійно, сподіваючись, як вони твердять, на безкарність. За їхніми словами, він надіється на допомогу батька, котрий є впливовою людиною у Москві. Тому, коли в деяких Інтернет-виданнях з’явилася інформація, що причиною смерті стали нібито не побої, а інтоксикація від передозування спиртним, мешканці Урожа почали підозрювати, що сила цього впливу почала робити свою чорну справу. Все село переконане, що хлопця вбили, а виходило, ніби він помер сам.

Брат покійного Володимир не міг повірити в такий висновок судмедекспертизи. Не вірили і його побратими-учасники АТО. Вони наполягали на повторній, незалежній експертизі у Львові та домоглися свого. В той час, коли відбувався пікет, експерти досліджували тіло покійного. Тим часом молода жінка тримала в руках фотоальбом загиблого та не могла стримувати сліз. Він був їхнім сусідом, дружив із її братом, і тепер вони обоє відчули в душі пустку.

А поруч стояв брат покійного Володимир. За час перебування на війні він бачив багато смертей, та смерть брата вразила його просто в серце, змушуючи ставити самому собі такі незручні запитання, що раніше й не навідувалися до голови: «Невже він воював заради того, щоби «мажори» могли вільно розгулювати та безкарно знущатися над іншими?». Тому напередодні перед телекамерою ЛТБ він не стримався: «Взагалі-то на війні ми таких убиваєм…» Ця фраза так і зависла в короткому телесюжеті, та вона не могла не пройти непоміченою правоохоронцями.Тому ще за кілька годин до початку пікету керівник ГО «Самооборона. Гідність нації» Василь Очеретнюк зустрівся із начальником міліції Андрієм Біласом і на власні очі побачив висновок судмедексперта. Там, за його словами, про смерть від інтоксикації через передозування алкоголем не було написано нічого. За словами пана Очеретнюка, під час попередньої експертизи не змогли чітко визначити причини фатального кінця. Ці слова підтвердив і сам начальник міліції Андрій Білас, який вийшов до пікетувальників.

Коли головний міліціонер Дрогобиччини вийшов до народу, в руках пікетувальники тримали портрети загиблого і гасла: «За що вбили брата воїна АТО?», «Покарайте вбивць мого брата», «Чому все вирішують гроші?», «Я хочу правди», «Вбивцю за грати» та ін. Голова ГО учасників АТО Микола Кобільник наголосив перед паном Біласом, що люди тут зібралися для того, щоб вимагати в міліції неупередженого розслідування. Він також попросив його розібратися із тиском на свідків, позаяк одного з них уже встигли, за його словами, залякати. Начальник міліції пообіцяв, що слідство буде проведено неупереджено, до уваги візьмуть результати додаткової експертизи, проведеної у Львові.

Учасники АТО, яких перед будинком міліції було чимало, дали зрозуміти, що розслідування загибелі брата їхнього побратима для них – справа честі. Тому вони заявляли, що коли міліція не має можливості забезпечити охорону свідків, вони самі готові цим зайнятися.

Пікет пройшов хоч пристрасно, та мирно. Люди розійшлися. А наступного дня відбувся похорон. З самого ранку небо плакало дощем.

Іван ШВЕД

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: