Нова візитівка Довгого – музей історії села

Нова візитівка Довгого – музей історії села

Нова візитівка Довгого – музей історії села

 

Темою тижня стало відкриття в Довгому (низинному) музею історії села. Урочистості відбулися в неділю, 26 травня,  з освяченням, перерізанням стрічки та концертом.  Учасниками дійства стали не тільки жителі села, посадовці з району та області, а й поважні гості із зарубіжжя.

Зрештою, одного із зарубіжних гостей і гостем важко назвати. Це Євген Осередчу́к — голова Благодійного фонду професійних художників, українських народних майстрів «Відродження», Республіка Молдова, заслужений працівник культури України, заслужений діяч мистецтв Республіки Молдова. Він народився у Довгому, виріс у цьому селі й отримав заряд творчого натхнення, що супроводжує його упродовж цілого життя. Саме пан Осередчук віддав свій будинок під музей і багато своїх творів, які стали його експонатами. На знак вдячності знаменитому краянину музей назвали його іменем.

Ідея створити такий музей виникла спонтанно, коли Євген Осередчук спілкувався з авторами книги «Дрогобиччина: свідки епох» Ігорем Шимком та Романом Пастухом. І за це він щиро дякував колегам тепер, коли ідею вдалося реалізувати. Запустити ж цю ідею в рух зміг Любомир Сікора – голова ВГО «Бойківське етнологічне товариство». З Євгеном Осередчуком він знайомий дуже давно, знає його заслуги перед Україною та сусідньою Молдовою, тож і розуміє, що історичний музей у його родинному будинку збереже пам’ять про цю непересічну особистість у цілому районі. Відтак у справу включився голова райради Михайло Сікора, який усіляко сприяв і документально, і фінансово, переконав сесію райради виділити кошти, щоб втілити благородну  ідею в життя. А самим втіленням зайнявся директор Дрогобицької художньої школи Ігор Шимко, який протягом чотирьох років ледь не щодня бував у Довгому. Саме йому належить дизайн будинку і території, на якій тепер знаходиться перший такого типу музей Дрогобиччини. Значну допомогу в ремонті приміщення надало ДП «Дрогобицьке лісове господарство»

Участь в урочистостях взяли Євген Осередчук, голова районної ради Михайло Сікора, голова ВГО «Бойківське етнологічне товариство» Любомир Сікора, заступник голови райдержадміністрації Володимир Ханас, депутат Львівської обласної ради від Дрогобиччини Михайло Задорожний, сільський голова Василь Середяк, начальник відділу культури та туризму РДА Надія Козар, професор Дрогобицького державного педуніверситету ім. І.Франка Микола Зимомря, козацький полковник Іон Вакаренко, голова благодійного фонду імені І. Франка Михайло Кравець, голова осередку спілки журналістів України Степан Яким, поет, композитор Василь Сторонський, письменник, краєзнавець Роман Пастух, директор Стебницької школи №11 ім. Тараса Зозулі Зеновія Левицька, батьки Героя України Тараса Зозулі – Світлана та Василь Зозулі, численні мешканці села.

Чин освячення здійснили отці Василь, Іван та Володимир, щоб передати речі, що зберігають пам’ять людську під опіку Божу. А старовинних речей, що зберігають пам’ять про минувшину, тут є достатньо. Їх подарували музею самі мешканці села. Цього дня вони зійшлися, щоби стати свідками відкриття об’єкту, що стане візитівкою села.

На завершення урочистостей перед присутніми виступили вокальний колектив зі Старого Села «Вишиванка» та народний вокально-музичний колектив районного народного дому «Марічка».

Дмитро ФЕДАН

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: