Наш прапор свободи

Наш прапор свободи

Наш прапор свободи

 

З нагоди 29-ї річниці першого в Україні підняття над ратушею національного прапора згідно з рішенням Дрогобицької міськради, 2 квітня на Площі Ринок відбулися святкові урочистості.

Згідно з канонами, які залишили для  майбутніх поколінь депутати першого демократичного скликання, таке величне свято має відбуватися щороку під час урочистої сесії міськради. Цього разу все було по-іншому: влада організувала віче з двома головними дійовими особами – першим демократично обраним головою міськради Мирославом Глубішем і нинішнім – Тарасом Кучмою. Іншим не надали можливості поділитися своїми спогадами про ті буремні дев’яності. Та хоча все у цьому світі має початок і кінець, спогади не закінчуються, поки людина живе. А згадати було про що, і молодь, присутня на віче, могла б багато цікавого та повчального почути і взяти з собою в дорогу життя. Особливо це стосується представників «Пласту».

А в ті часи, як і тепер, було багато добрих людей, які проявили себе в добрих справах. Серед них: Іван Рафа, Володимир Бунь, Богдан Стасула, Михайло Мороз, Лев Клепак, Микола Муль, Ярослав Візер. Вони не брали магазини, підприємства, ордени «Будівничий України». Вони брали «штурмом» приміщення злочинної комуністичної партії, знімали комуністичні прапори, зірки та іншу сатанинську символіку. Пан Глубіш у своєму виступі дещо згадав про ті часи, та не згадав про тих, які йшли разом із ним, оберігали його, без яких він не став би першим демократично обраним міським головою Дрогобича.

Це віче відбувалось у непростий час президентських виборів в умовах війни. Тому з ініціативи депутатів першого демократичного скликання Дрогобицької міської ради було прийнято звернення до молоді та всіх українців не спричинити своїм вибором гальмування руху держави до Євроінтеграції та НАТО, а обрати президента, який гарантовано забезпечить існування Суверенної Української Держави та не зійде з курсу, обраного у 2014 році на Майдані. Депутати першого демократичного скликання одностайно проголосували за це звернення та сфотографувались під прапором, який, за твердженням Мирослава Глубіша, й був піднятий 2 квітня 1990 року на вежі Дрогобицької міської ради. Якщо це справді так, то ця реліквія є власністю Дрогобича і місце їй у історичному музею «Дрогобиччина».

Богдан БАШАК, депутат Дрогобицької міської ради першого демократичного скликання, член Української Гельсінської Спілки

Фото з архіву автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: