На пошанування славетних українців

На пошанування славетних українців

На пошанування славетних українців

 

Здійснилася заповітна мрія Анни-Володимири Рудник, опікунки сестер Степана Бандери, членкині ОУН-УПА, берегині українського козацтва, неодноразово нагородженої за утвердження національної ідеї.Минулої осені під час презентації власної книги «З вірою і правдою в Україну» в Дрогобицькій районній бібліотеці наша славна краянка розповіла про велике прагнення встановити пам’ятну таблицючоловікові Володимири Бандери – каторжанину, отцю Теодору Давидюку – в Бориславі, а саме в церкві на Потоці, де він служив як священник (січень-березень 1946 р.). Хоча Анна Рудник уже відійшла в засвіти, але Господь таки втішив, а радше винагородив її душу за клопітку працю на ниві відродження славної української історії. Цієї неділі,8 листопада, на честь отця Теодора Давидюка, його дружини та блаженного священномученика о. Віталія Байракав Бориславі таки встановлять меморіальну таблицю.Втілив у життя ідею Анни-Володимири Рудник керівник проєкту «Дрогобицьке інтернет-телебачення», відомий журналіст, упорядник книги «З вірою і правдою в Україну» Сергій Матійко.

Урочиста подія відбудеться о 12 год. 30 хв. убориславській церкві Вознесіння Господнього.

Довідка. Отець Теодор Давидюк – член ОУН, повітовий провідник ОУН Калущини. Політв’язень польських тюрем. Заарештований НКВС 23.03.1946 р. у Бориславі разом із дружиною – сестрою Степана Бандери, Володимирою, засуджений військовим трибуналом внутрішніх військ МВС у Дрогобицькій області 7.09.1946 р. до десяти років таборів. Загинув на каторзі в Мордовії. Реабілітований 9 липня 1992 року.

Блаженного отця Віталія (Володимира) Байрака 17 вересня 1945 року заарештувало Управління НКВС Дрогобицької області. Його засудили до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна. Загинув о.Віталій Байрак від рук катів НКВС у Дрогобицькій тюрмі 16 травня 1946 року. Реабілітований посмертно прокуратурою Львівської області 14 серпня 1995 року.

Запрошуємо мешканців Франкового краю взяти участьу цьому заході.

 

Іванна ЛЯХОВИЧ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: