На карантин!

На карантин!

На карантин!

 

12 березня голова райдержадміністрації Омелян Стасула провів позачергове засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС, на якому розглянули питання про запобігання поширенню випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-2019, у Дрогобицькому районі.

Директор КНП «Дрогобицька районна лікарня» Володимир Валюх зазначив, що головне — профілактичні заходи та уникнення паніки серед населення. Співдоповідачами були представники Львівського лабораторного центру та Держпродспоживслужби. 

Фахівці наголосили, що дієвою профілактикою є дотримання власної санітарної гігієни, часте та ретельне миття рук, обмеження перебування в громадських місцях з великим скупченням людей. Медики також радять перед вживанням мити гарячою водою овочі та фрукти, при приготуванні страв піддавати тривалій термічній обробці м’ясо та рибу.

Разом з тим, лікарі радять не піддаватися паніці та не змітати з полиць магазинів продукти харчування. Карантинні заходи вводяться для попередження поширення захворювання. Загалом, лише 20% випадків захворювання, викликаних новою коронавірусною інфекцією, є тяжкими і лише біля 3% потребують реанімаційних заходів.

За результатами розгляду питання порядку денного позачергового засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на виконання ПКМУ від 11 березня 2020 року № 211 та протоколу засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 11.03.2020 року № 5, комісія вирішила:

 1.Установити з 12 березня до 3 квітня 2020 р. на території Дрогобицького району карантин, заборонивши:

— відвідування закладів освіти її здобувачами;

— проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Спортивні заходи дозволяється проводити без участі глядачів (уболівальників).

 1.1 Відділу культури, молоді і спорту райдержадміністрації (Н.Козар) довести дане рішення комісії до керівників спортивних організацій та народних домів району.

 1.2 Відділу освіти райдержадміністрації (І.Стецко) довести дане рішення комісії до керівників навчальних закладів району.

 1.3 Відділу містобудування і архітектури (І.Куцмида) спільно з Дрогобицьким МРВ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр» МОЗ України підготувати і скерувати звернення до керівників всіх релігійних конфесій району щодо вжиття заходів для запобігання поширення випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-2019.

 1.4 КНП «Дрогобицька районна лікарня» Дрогобицької районної ради (В.Валюх) подати на розгляд комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій План протиепідеміологічних заходів для недопущення розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-2019.

1.5 Рекомендувати сільським, селищним головам, керівникам підприємств, установ і організацій відповідно до своїх компетенцій обмежити особистий прийом громадян. Комунікації із громадськістю намагатись проводити в телефонному режимі чи з використанням електронних засобів зв’язку.

1.6 Керівникам підприємств, які здійснюють пасажирські перевезення на території району, постійно проводити миття та оброку деззасобами громадського транспорту.

 Нагадаємо, що з 12 березня по 3 квітня карантин введено на території всієї Львівщини. Про це йшлося під час брифінгу щодо поширення коронавірусу за участі голови Львівської ОДА Максима Козицького та голови обласної ради Олександра Ганущина.

«На Львівщині немає жодної підозри на коронавірус. Відповідно до постанови Кабміну, ми провели позачергове засідання комісії ТЕБ і НС і ввели карантин на три тижні. На карантині, який стартує сьогодні, перебувають всі навчальні заклади. Вводяться також обмеження на проведення масових заходів. Рекомендовано не брати у них участі», — наголошує голова Львівської ОДА.

Очільник області додав, що Львівська обласна державна адміністрація звернулася до церков з проханням зменшити скупчення людей у храмах.

«Зі свого боку, хочу запевнити, що ми готові до різного розвитку подій», — резюмує Максим Козицький.

«Впровадження карантину на усій території України є однозначно своєчасним кроком держави. Світовий досвід показує, що у такий спосіб ми можемо уберегти людей і максимально спростити навантаження на наші лікарні, тому запроваджені заходи допоможуть нашій системі охорони здоров’я підготуватися краще до можливих викликів. А ми, органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, зі свого боку маємо для цього створити всі умови. На мою думку, уряд до прийнятих учорашніх заходів має долучити механізм спрощення проведення державних закупівель. Адже відомо, що основна проблема для порятунку людей, уражених коронавірусом, є наявність апаратів штучної вентиляції легень. Ситуація з поширенням коронавірусу складна. Однак, не потрібно поширювати паніку. Карантинні заходи, які запроваджені в Україні і у Львівській області зокрема, вони роблять усе можливе, щоб зменшити навантаження на лікарів, зберегти медичний персонал, і найголовніше вчасно й успішно боротися із коронавірусом. Тому закликаю усіх до спокою, виважених рішень, розгляду можливостей працювати дистанційно, не перебувати у місцях великого скупчення людей та дотримуватися елементарних заходів гігієни», — зазначив Олександр Ганущин.

Зазначимо, що згідно з рішенням комісії карантин триватиме з 12 березня до 3 квітня 2020 року, і передбачає заборону відвідування закладів освіти її здобувачами, а також проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Спортивні заходи дозволяється проводити без участі глядачів (уболівальників).

У відповідь на пропозиції Кабінету Міністрів України, відділу охорони здоров’я Дрогобицької міської ради та Дрогобицького міжміського відділу  ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України», Дрогобич запроваджує на своїй території 3-тижневий карантин – з 12 березня до 3 квітня, з метою запобігання виникнення та поширення захворювання на коронавірус 2019-nCoV.

Відповідне рішення було прийнято у середу, 11 березня, під час екстреного засідання комісії ТЕБ та НС ДМР. З четверга, 12 березня, на карантин закрили школи, коледжі, училища та виші усіх форм власності. У закладах загальної та вищої освіти, у мистецьких та спортивних школах  на час карантину керівництву рекомендують запровадити дистанційне навчання. Батькам рекомендовано обмежити контакти дітей з іншими дітьми та пересування їх містом без необхідності.

У дошкільних навчальних закладах міста з 12 березня обмежено відвідування дітей, однак карантин не запроваджено. Проте батькам рекомендують мінімізувати відвідування дітьми цих закладів. На території міста введено обмеження на проведення масових заходів, в  яких запланована участь 100 і більше осіб. Кінотеатри зобов’язані скасувати сеанси, а розважальні центри,

розважальні зоні та інші розважальні заклади повинні припинити роботу.

Організаторам концертів необхідно скасувати проведення раніше запланованих заходів.

У релігійних громадах міста священнослужителям рекомендовано провести роз’яснювальну роботу з парафіянами щодо профілактичних заходів з недопущення поширення випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV.

Керівникам Дрогобицький РЕМ, КП «Дрогобичводоканал», КП «Комбінат міського господарства», КП «Управитель ЖЕО», Дрогобицького управління експлуатації газового господарства, Центру надання адміністративних послуг та інших об’єктів інфраструктури обмежити прийом відвідувачів в кол-центрах. Проводити дистанційне інформування клієнтів.

Роботодавцям рекомендовано, при можливості, переглянути робочий графік

працівників, у яких є малолітні діти.

Перевізникам громадського транспорту незалежно від форм власності, які працюють на маршрутах загального користування, необхідно забезпечити обробку транспорту не менше трьох разів на добу дезінфікуючими засобами.

Всі дезінфекційні заходи при гострій респіраторній хворобі, спричиненій коронавірусом, проводити відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 08.06. 2015 № 325.

Керівникам суб’єктів господарювання усіх форм власності необхідно забезпечити наявність засобів гігієни в установах та громадських місцях, проведення термометрії і контролю за виконаними заходами.

Також у місті діятиме комісія з перевірки закладів обслуговування населення щодо дотримання санітарно-епідеміологічних норм та реагування на поширення випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV.

 

Відділ організаційної роботи і комунікацій з громадськістю апарату ДРДА

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: