На Дрогобиччині буде п’ять громад ?

На Дрогобиччині буде п’ять громад ?

На Дрогобиччині буде п’ять громад ?

 

Як стало відомо, 24 лютого Львівська облдержадміністраціянадіслала проєкт перспективного плануформування територій громад області на погодження у Кабмін. Частину мешканців Дрогобиччини це може засмутити.

Річ у тому, що ЛОДА пропонує створити на Дрогобиччині 5 ОТГ, серед яких: Дрогобицька, Бориславська, Трускавецька, Меденицька та Східницька. Донедавна надіялися, що буде створена також і Рихтицька об’єднана територіальна громада. Шанси були, та для того, щоби ними скористатися, сільським радам треба було діяти дуже швидко, чітко та злагоджено. Саме злагодженості забракло, позаяк в останній момент сумніви та вагання підхопили не тільки голів сільради, а й багатьох мешканців сіл, якими вони керують. Недарма голова Рихтицької сільради Олег Борис ще два тижні тому не ризикував зробити прогноз на нинішню ситуацію. Але є так як є.

Отож, найбільшою серед ОТГ краю буде Дрогобицька об’єднана територіальна громада, до якої окрім самого міста Котермака увійдуть Стебник, села Бистрицької ,Болехівської, Броницької, Верхньогаївської, Волянської, Дережицької, Добрівлянської, Долішньолужецької, Лішнянської, Михайлевицької, Нижньогаївської, Почаєвицької, Раневицької, Рихтицької, Снятинської, Медвежанської, Нагуєвицької, Унятицької та Ступницької сільрад.

До Бориславської ОТГувійдуть території Попелівської, Урізької, Ясенице-Сільнянської сільських рад. Якщо Попелі та Ясениця майже прилягають до міста нафтовиків, то до Уріжа треба діставатися через територію Нагуєвицької сільради. Це свідчить про те, що інші села простобоялися об’єднуватися з містом нафтовиків, дивлячись на нього як на приречене. Та пісня Борислава ще далеко не доспівана, в його надрах збереглося понад 85 відсотків розвіданої нафти, за видобуток  якої рано чи пізно візьметься держава, й тоді ця громада отримає перспективу більшу від інших ОТГ.

До Трускавецької ОТГ увійдуть громади Трускавецької міської, Доброгостівської, Модрицької, Орівської, Станильської та Уличненської сільських.

Значно розшириться Меденицька ОТГ, до складу якої увійдуть громади Меденицької селищної, Летнянської, Опарівської, Волощанської, Вороблевицької, Грушівської, Довжанської, Літинської, Ріпчицької, Ролівської, Солонської та Верхньодорожівської сільських рад.

Однією із найперспективніших буде Східницька ОТГ, яка об’єднає навколо себе практично всю гірську частину Дрогобиччини, а частково й Турківщини. До її складу увійдуть громади Східницької і Підбузької селищних, а такожГоловської, Бистрицько-Гірської, Довжанської-Гірської, Новокропивницької, Старокропивницької, Опаківської, Рибницької, Ластівківської, Залокотської та Смільняньської сільських рад.

Чи це остаточний варіант децентралізаційної конфігурації – сказати важко. Останнє слово – за Кабміном!

Дмитро ФЕДАН

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: