«Митрополит Андрей Шептицький і принцип «позитивної суми»

«Митрополит Андрей Шептицький і принцип «позитивної суми»

«Митрополит Андрей Шептицький і принцип «позитивної суми»

 

23 квітня в актовій залі головного корпусу університету відбулася презентація книги Мирослава Мариновича «Митрополит Андрей Шептицький і принцип «позитивної суми»», яку організували Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS) та Видавництво Старого Лева.

На презентації автор, відомий громадський діяч та проректор з питань призначення та місії Українського католицького університету Мирослав Маринович представив свою роботу. Книга «Митрополит Андрей Шептицький і принцип «позитивної суми»» містить ґрунтовний аналіз інтелектуальної спадщини Митрополита Андрея Шептицького через чотири аспекти: богословське підґрунтя, сфера економічних стосунків, національна сфера, міжрелігійна та міжконфесійна сфери. Автор книги проводить ціннісний аналіз, за допомогою якого прикладає вчення Шептицького, його зосередженість на формуванні мислення у стилі win-win до нинішньої геополітики – до ситуації в Україні, Європі, США та Росії.

Після презентації книги автором відбулася дискусія, учасниками якої стали: Ліліана Гентош, дослідниця життя та діяльності Шептицького, наукова працівниця Інституту історичних досліджень ЛНУ ім. Франка; Андрій Юркевич, український театральний режисер, актор, письменник, журналіст, громадський діяч (модератор); Ярослав Приріз, правлячий архієрей Самбірсько-Дрогобицької єпархіїУкраїнської Греко-Католицької Церкви, Надія Скотна, ректор, професор; викладачі університету та гості заходу.

Як повідомляє прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії, у своєму слові, зокрема, владика Ярослав Приріз наголосив на важливості постаті митрополита Андрея Шептицького як українського Мойсея, на його колосальних заслугах для добра Церкви і народу. Тому не випадково митрополита Андрея шанують не тільки вірні УГКЦ, але й усі свідомі українці та представники інших народів. Єпископ СДЄ УГКЦ пригадав про велику кількість заходів, присвячених Андрею Шептицькому, які проходили в єпархії, а серед них встановлення барельєфа митрополита на фасаді головного корпусу Дрогобицького педуніверситету. Архиєрей також підкреслив оригінальність думки у книзі Мирослава Мариновича щодо економічної діяльності митрополита Андрея, висловив подяку автору та склав щирі побажання усім учасникам презентаційної конференції.

На завершення Мирослав Маринович подарував свої книги університетській бібліотеці та висловив подяку всім, хто долучився до їх видання та презентації.

Іванна ЛЯХОВИЧ

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: