Медицина: хто сміятиметься останнім?

Медицина: хто сміятиметься останнім?

Медицина: хто сміятиметься останнім?

 

У четвер дрогобицькі медики побували на двох депутатських сесіях: спочатку – міській, пізніше – районній. Причина – величезна заборгованість із виплати заробітної плати.

Про те, що в час бюджетної сесії Дрогобицької міськради будуть акції протесту медиків, місцеві оракули знали заздалегідь. На понеділковій нараді в ратуші цю ситуацію обговорювали скурпульозно, та якихось кардинальних шляхів вирішення не знайшли.Як зазначив начальник відділу охорони здоров`я ДМР Володимир Чуба, за рахунок коштів медичної субвенції у перших числах грудня лікарям виплатять заробітну плату за вересень та частину жовтня. Щоб виплатити зарплатню за листопад — коштів, які очікували з державного бюджету, немає.

«17 мільйонів гривень — саме стільки ми виділили на заробітну плату медикам з міського бюджету за цей рік, хоча забезпечувати заробітними платами медиків — це обов`язок держави. 17 мільйонів це колосальна сума, яку ми мали б спрямувати на інфраструктурний розвиток. Однак до кінця року не вистачає ще 25 мільйонів гривень.У наших лікарнях лікуються тисячі іногородніх хворих — а трансферти за пролікованих хворих нам ніхто не повертає. Ми повинні достукатись до вищих ешелонів влади — спершу до Департаменту охорони здоров`я ЛОДА, бо наші лікарі справді працюють, а зарплати не отримують. Це несправедливо по відношенню до них. І я кожен день дякую своїм колегам-лікарям за терпіння, бо люди, незважаючи на кількамісячні затримки у зарплатах, продовжують виконувати свою роботу», — заявив під час наради міський голова Тарас Кучма.

Пообіцяти щось нове під час сесії не вдалося. Людям, які прийшли на сесію зі своїми наріканнями та невдоволенням, пояснили, що одна із причин бід – це те, що в місті лікується багато людей із району, Трускавця та Борислава, а відшкодування не покривають витрат. Тож разом із заступником міського голови Василем Качмаром вони прийшли на сесію районної ради. Тут вони довідалися, що загалом район перечислив міській медицині 6 мільйонів гривень міжбюджетних трансферів. Пан Качмар у своєму виступі розглядати питання майбутнього медицини в контексті створення майбутніх ОТГ. А це означає, що Дрогобицьку міську медицину конче треба врятувати. Тому він попросив по можливості додати до міжбюджетних трансферів кошти ще цього року, а з наступного, за умов перевиконання бюджету, додати ще.

У принципі, міській медицині головне – протриматися до 1 квітня, коли вступить у силу другий етап медичної реформи.  Тоді, скоріш за все, фінансових проблем у дрогобицьких медиків буде менше, ніж у трускавецьких, бориславських і районних, якщо вони не знайдуть своєї ніші. Першого квітня вони, можливо, скажуть, що сміється той, хто сміється останнім. Але до Дня сміху ще треба дотягнути…

Дмитро ФЕДАН

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: