Головні інгредієнти політичного вінегрету

Головні інгредієнти політичного вінегрету

Головні інгредієнти політичного вінегрету

 

У четвер, 14 листопада, відбулася XXXV сесія Дрогобицької районної ради VII скликання. Перед її початком у кабінеті голови райради Михайла Сікори збиралася частина сільських голів, аби погодити нюанси щодо можливого створення Рихтицької об’єднаної територіальної громади. Відтак це питання внесли в порядок денний, хоча в проекті воно не було передбачене. Також, за пропозицією депутата Романа Урбана, вирішили розглянути питання щодо збереження районного ЦНАПу, який, за чутками, хочуть ліквідувати. Водночас питання щодо виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Дрогобицького району за перше півріччя 2019 року вирішили не розглядати, позаяк скоро доведеться слухати річний звіт.

Першим розглядали питання про внесення змін до районного бюджету на 2019 рік. Доповідав начальник фінансового управління РДА Віталій Перхун. Звісно, далеко не всі були задоволені. Бюджетна комісія внесла деякі зміни в подання першого заступника  голови  РДА Руслана Щерби, тож на голосування поставили дві пропозиції. Сесія підтримала пропозицію бюджетної комісії.

Коли начальник управління економічної політики, ЖКГ та інфраструктиури Віталій Скоропад доповів питання про стан підготовки народногосподарського комплексу Дрогобицького району до роботи в осінньо-зимовий період, керівник Бориславського РЕМ повідомив депутатам цікаву річ: згідно із постановою Кабміну ще від 2018 року, треба буде, окрім плати за електроенергію,  платити ще й за те, що світильники висять на стовпах. Декого із присутніх сільських голів це шокувало, позаяк вони реалізують проекти зі встановлення вуличного освітлення. Коли починали їхню реалізацію, про таку новацію ні слухом, ні духом не відали. Тепер може статися, що проекти марні, бо заплатити за висіння світильників не буде чим.

Коли депутати думали над тим, яке звернення та кому адресувати, щоб позбутися абсурдного випотрошення бюджетних кишень, раптом з’ясувалося, що під час голосування першого питання допущені помилки. Пани Андріїв і Шикоряк та пані Нащочич голосували «проти» рішення бюджетної комісії, а записано, що – «за». Тож фактично не проголосовано жодну із пропозицій. Пристрасті закипіли, тож довелося зробити десятихвилинну перерву, щоби знайти компроміс. Перерва тривала значно довше, та з патової ситуації вдалося вийти.

Відтак за трибуну став начальник відділу освіти РДА Іван Стецко й доповів про хід виконання програми розвитку галузі освіти району на 2017—2020 роки. Панові Стецку діставалося найбільше, позаяк саме в освітній галузі району обертається найбільше коштів із фонду розвитку району.В обговоренні депутати найчастіше називали проблему добудови приміщення в Новокропивницькій школі, забезпеченні дровами гірських шкіл тощо. Найприскіпливіше розглядали питання будівництва Ролівської школи, яке вже обросло великою бородою. На жаль, воно відбувається під обласним протекторатом і вплинути на його хід райрада не має можливостей. Тим не менше панові Стецку довелося доволі довго простояти за трибуною.

Найшвидше прозвітувала про хід виконання програми розвитку культури, духовності та національних традицій на 2017—2020 роки начальник відділу культури та туризму РДА Надія Козар.Пристрасно доповів про розвиток масового спорту в Дрогобицькому районі голова Дрогобицької районної організації ФСТ «Колос» Василь Кобільник. Безпроблемно прийняли рішення про припинення членства в Асоціації «Єврорегіон Карпати Україна» та водночас – про ініціювання створення Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати Україна – Карпатська агенція регіонального розвитку». Річ у тому, що в діючій Асоціації прописані районні ради, яких після реалізації адмінреформи не буде. Будуть ОТГ, які й увійдуть у нову Асоціацію.

Під завісу сесії депутати прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабміну щодо введення в дію ринку землі тільки після проведення Всеукраїнського референдуму та запуску державної програми довгострокового пільгового кредитування середніх, малих сільгосппідприємств та фермерських господарств.

І останньою крапкою стало внесення в перспективний план Дрогобицького району, окрім Дрогобицької, Бориславської, Трускавецької, Східницької та Меденицької, ще й Рихтицьку громаду.

Дмитро ФЕДАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: