Доторкнутись до історії

Доторкнутись до історії

Доторкнутись до історії

 

Вже традиційно, – і це радує, – в історичному відділі музею «Дрогобиччина» відбуваються різноманітні заходи, які проводять наукові працівники відділу разом із педагогами навчальних закладів міста Дрогобича. Особливо тісна співпраця науковців музею налагоджена з методистами Дрогобицького міського відділу освіти, що дає чудові результати. Нещодавно у відділі історії музейники та освітяни провели семінар учителів захисту Вітчизни на тему «Музейна педагогіка у військово-патріотичному вихованні учнівської молоді».

Ініціатором проведення учительського семінару та його енерджайзером стала методист Дрогобицького ММК, талановита педагогиня, Людина з великої букви і просто патріотка Людмила Разумна.

Спільний музейно-педагогічний захід було присвячено шостій річниці Майдану та вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Тож на семінар були запрошені, крім педагогів, отець Михайло Коліщак, протоєрей СДЄ УГКЦ, голова Комісії у справах військового капеланства – капелан Майдану, «діючий» капелан АТО, який, пройшовши вісім ротацій, на Східному фронті був з кінця 2014 року, а також лікар Василь Андрусів – заступник головного лікаря ДРЛ, лікар Майдану, лікар-доброволець, нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції». До слова, Василь Андрусів знову, вже вкотре, вирушає на фронт рятувати життя Українських Воїнів.

Розпочався семінар із молитви за Україну, яку провів отець Михайло Коліщак. Далі Людмила Разумна розповіла про місію вчителя, зокрема викладача предмету «Захист Вітчизни», у вихованні учнівської молоді в умовах соціально-політичних викликів та війни.

Про потребу духовної та моральної підтримки молоді, а на фронті особливо, про місію бути завжди поряд говорив військовий капелан о.Михайло Коліщак.

Затамувавши подих, присутні слухали Василя Андрусіва – лікаря Майдану, який із перших днів і перших людських втрат був на Майдані, на Революції Гідності, ставши із ЛОР-лікаря хірургом. Бо це був виклик долі...

Захистити Україну від російського окупанта, оборонити Честь, Свободу та Гідність народу, зберегти духовно-моральні скарби Нації, плекати відвагу і патріотизм у підростаючого покоління – меседж, яким звернулася до присутніх модератор заходу Марія Головкевич. Підростаюче покоління потрібно вчити на прикладі творців новітньої історії України – Героїв Небесної Сотні, Небесних Батальйонів, зокрема й наших, дрогобичан, які віддали життя за Гідність і Свободу України. І саме в музеї можна дійсно доторкнутися до історії, потримавши в руках дерев’яний щит чи металево-гумовий кийок, відмитий від чиєїсь крові, чи подивитись на блокнот Олега Ушневича, в який Герой Небесної Сотні записував португальські слова, чи глянути на книжки про спорт знаного у Європі колекціонера Богдана Вайди, чи побачити закопчену бруківку, привезену дочками з місця загибелі Йосипа Шіллінґа...

Родина, школа, церква, а нині впевнено додаємо – музей мають бути основою того духовно-патріотичного фундаменту, на якому підростаюче покоління – українські школярі, навчені педагогами-патріотами, творитимуть нову, вільну, незалежну Україну, за яку віддали життя мільйони нескорених представників Української свободолюбної Нації.

 

Марія ГОЛОВКЕВИЧ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: