Буревій наробив лиха …

Буревій наробив лиха …

Буревій наробив лиха …

 

Недільний вечір, 9 лютого, на Дрогобиччині був особливим: небеса увімкнули таку ілюмінацію, що люди аж завмирали від подиву. Хто в той час проїжджав через Броницю, не міг відірвати зачарованого погляду від гори, що виднілася вдалині з боку Старого Самбора. Сніг на ній засвітився оранжево-фіолетовим кольором й виблискував так, наче на цю гору було спрямоване світло сотень прожекторів. Але ця казкова краса була лише попередженням, що до нас вривається безжальний буревій, що немов монголо-татарські орди пронісся Європою й наче оскаженів, упершись у Карпатські гори.

Звісно, буря дещо втратила силу в горах, але, прорвавшись на рівнину, почала лютувати. З-за тої гори, що виблискувала світлом, коли на неї дивились із Брониці, раптом прорвався шквальний вітер і понісся на село. Ніч 10 лютого проходила під свист і скрип, завивання та дзенькіт, поскрипування і тріск. Пориви вітру бали такими сильними, що ламали величезні гілляки та навіть виривали дерева з корінням. Буревій закрутився біля школи, зриваючи шифер із даху й, не зупиняючись, зі свистом понісся через Новошичі, Бистрицю та Биків у бік  Дорожева та Грушова.

А вже зранку, 10 лютого, перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Щерба вимушений бувпроводити оперативну нараду з приводу наслідків стихії, яка охопила всю Дрогобиччину. Присутні на нараді керівники доповіли про оперативну ситуацію на теренах району. За попередніми даними на ранок, надійшла інформація про часткове або повне руйнування дахів народного дому в Дорожеві, школи, лікарні та народного дому в Грушові, школи в Брониці та частково — школи в Уличному. Постраждав також дах музею Івана Франка в Нагуєвичах. Через повалені вітром дерева без електропостачання опинилася більша частина району. Рятувальники та ремонтні бригади електромереж працювали на ліквідації наслідків стихії.

Одразу після наради робочі групи на чолі з головою райради Михайлом Сікорою та першим заступником голови РДА Русланом Щербою виїхали на місця, де стихія наробила найбільше лиха, й на місці оцінювали збитки. Увечері Руслан Щерба провів ще одну нараду за участю керівника відділу освіти Івана Стецка, начальника відділу культури Надії Козар та заступника головного лікаря КПН «Дрогобицька районна лікарня» Василя Андрусіва.

Вчора ввечері відбулася оперативна нарада щодо наслідків буревію на Дрогобиччині. Провів нараду перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Щерба. Він, зокрема, повідомив, що особисто обстежив об’єкти, яким завдано найбільшої шкоди. Про ситуацію в районі відповідно до компетенції доповіли керівники відділів культури та освіти Надія Козар та Іван Стецко, а також заступник головного лікаря КНП “Дрогобицька районна лікарня” Василь Андрусів.

З’ясувалося,що найбільш постраждали від стихійного лиха школа в Брониці, народний дім в Дорожеві, лікарня в Грушові, народний дім у Винниках, народний дім в Грушові Старому, шкільна котельня в Опаці. За попередніми висновками, сума збитків на цих об’єктах складає орієнтовно 4 млн. грн. Райдержадміністрація підготувала клопотання на область щодо виділення коштів для ліквідації наслідків.

До речі, питання щодо витівок стихії піднімали й на сесії райради. Зокрема, депутат Роман Бейзик прагнув з’ясувати хто понесе відповідальність за дах у Дорожеві, адже перекрили його в рамках реалізації мікропроекту, який, між іншим співфінансувала районна рада.

Дмитро ФЕДАН

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: