Без державної підтримки не обійтися

Без державної підтримки не обійтися

Без державної підтримки не обійтися

 

Депутати Дрогобицької міської ради стурбовані подією, яка відбулася 15 березня 2020 року , — обвалом карстових порід у зоні рудника №2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

Як зазначили в Державній екологічній інспекції у Львівській області, зсув відбувся через невиконання приписів підприємством.З цього приводу депутати Дрогобича звернулися до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-Міністра України Дениса Шмигаля.

«Упродовж останніх кількох років Львівська обласна рада, Дрогобицька районна рада та інші органи місцевого самоврядування неодноразово звертали увагу центральних органів державної влади України на негативні обставини діяльності на території Львівської області ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал». На жаль, відповідної реакції на дані звернення не було. Байдужість Фонду державного майна України, який виступав організатором відчуження з державної власності цього підприємства, призвела до негативних екологічних наслідків, техногенних аварій та загрожує подальшим погіршенням ситуації.

Уже сьогодні потрібні значні кошти для ліквідації наслідків такої бездіяльності та уникнення можливих негативних процесів руйнування інфраструктури, яка забезпечує життєдіяльність населених пунктів, розташованих у районі підземних виробіток», — йдеться у тексті звернення.

Враховуючи масштаби проблеми та важливість її вирішення депутати Дрогобицької міської ради запропонували вищим посадовим особам та керівникам держустанов низку пропозицій:

— створити урядову комісію з метою напрацювання комплексного підходу для вирішення проблем, створених діяльністю підприємства ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал»;

— виділити з резервного фонду Державного бюджету України кошти для ліквідації негативних наслідків діяльності ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», а саме: розробити ПКД та будівництва об’їзної дороги на ділянці Дрогобич – Трускавець, яка передбачена генеральним планом с. Модричі;

— доручити Фонду державного майна України вжити усіх необхідних дій, для юридичного вирішення ситуації, що виникла внаслідок невиконання умов відчуження з державної власності ПАТ , у тому числі розглянути можливість розірвання відповідного договору;

— Державній службі геології та надр України призупинити дію спеціального дозволу на користування надрами Стебницького калійного родовища з метою внесення змін в режим експлуатації ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал»;

— з метою захисту життя, здоров’я та майна мешканців міста Стебник розробити та реалізувати чіткий перелік заходів щодо попередження нової техногенно-екологічної катастрофи, створити спеціальну економічну зону ”Стебник”.

Окрему увагу депутати звертають на транспортне сполучення з курортним містом Трускавець. А саме – ділянка дороги Т 1402 Пісочне – Східниця проходить в межах гірничого відводу рудника №2, який на сьогоднішній день і несе найбільшу загрозу. Відповідно до геофізичних досліджень науковців, дана дорога на відрізку Дрогобич – Трускавець зазнає негативного впливу від процесів, які мають місце в руднику №2, відбувається деформація дорожнього полотна, а утворення розколів несуть загрозу для мешканців регіону.

 

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: