Звіт про роботу літнього мовного табору«Friends»Болехівської СЗШ I-II ст. Дрогобицького району

Звіт про роботу літнього мовного табору«Friends»Болехівської СЗШ I-II ст. Дрогобицького району

Звіт про роботу літнього мовного табору«Friends»Болехівської СЗШ I-II ст. Дрогобицького району

 

«Чи потрібно влітку ходити до школи?». «Так», – в один голос відповідають учні Болехівської СЗШ I-II ст. Дійсно, адже чому б не долучитися до неймовірно цікавих і нестандартних видів діяльності, які проводяться англійською мовою у школі в рамках роботи мовного літнього табору «Friends», роботу якого було організовано з 01.06.19. по 14.06.19. з метою популяризації вивчення іноземної мови та удосконалення мовленнєвої компетенції учнів , і у якому діти мали змогу поглиблювати знання англійської мови, поєднуючи навчання із захоплюючим відпочинком.Вже другий рік поспіль наша школа влітку відкриває двері мовному табору і говорить «Ласкаво просимо!» юним мовознавцям! Два тижні креативності, помноженої на жагу до знань!

Основна мета роботи мовного табору була показати дітям інший, відмінний від шкільного стиль викладання, який відрізняється від звичного багатьом батькам теоретичного підходу до освіти, і зацікавити учнів вивченням іноземної мови, допомогти подолати психологічний та мовний бар'єри, покращити англійську розмовну мову,практично застосувати знання мови, отримане протягом навчального року,  поєднати навчання з активним дозвіллям та оздоровленням, отримати мотивацію для подальшого удосконалення іноземної мови, виявити інтереси, таланти, захоплення дітей.

Саме тому вчителями англійської мови Марущаком Р.О. та Нечипор Ю.Б. було підібрано англомовні завдання розважального та розвивального характеру: пісні, загадки,кросворди, скоромовки, вірші, перегляди мультфільмів, інсценізації казок, ігрові програми, театральні вистави на сучасні теми, конкурси, вікторини, спортивні змагання, різноманітні творчі презентації, музичні і танцювальні концерти.

Діяльністю літньої мовного табору«Friends» було охоплено 60 учнів 4-8 класів,  поділених на 4 загони, в кожному з яких по три учні  8 класу виконували роль волонтерів-вихователів.

Кожний день у таборі проходив цікаво та весело. Учні  здобували необхідні мовні навички, збагачували лексичний запас, формували комунікативні вміння, спілкуючись іноземною мовою у невимушеній атмосфері.

Виховний процес у таборі був спланований за тематичними днями , а саме : день англомовних країн ,коли кожний загін вибрав і представляв одну з країн; день європейської столиці , день захисту навколишнього середовища, день казки англійською мовою, день англомовної музики і танців,  день кіно і мультгероїв, день Великої Британії та британських звичаїв і традицій, день здорового харчування, день живої природи, день ігор і спорту англомовних країн, день талантів, день англомовного театру, день виробів ручної роботи, живопису та малюнків і інших цікавих тем.

В перший день роботи табору учні обрали назву свого загону, девіз, емблему та загонову пісню англійською мовою,а також випустили газету. І з першого ж дня в таборі розпочалися змагання між загонами. На ранковій лінійці оголошувався план заходів на день, а на завершення робочого дня проводилась презентація проектів, підводились підсумки конкурсів,змагань,театральних сценок та шоу, виставлялись бали за участь у виконанні поставлених завдань, нагороджувалися переможці та оголошувалися завдання на наступний день. Бали, набрані за день, записувалися в екран змагання. Наприкінці зміни визначився загін-переможець. А ще в таборі кожного дня випускалася фотогазета, де відбивались всі визначні події, що відбулись у житті«Friends». Також кожний день починався з символічної табірної пісні «Sunshine reggae», зарядки-танцю під неї для підтримання фізичного здоров’я дітей та девізу, яким стали слова з тієї ж пісні «Don’t worry! Don’t hurry! Take it easy!» — «Не хвилюйся! Не спіши! Дивися на життя простіше!», а закінчувався табірною піснею «We Are Stars!» — «Ми зірки!» та справжнім відчуттям, що наші діти — зірки.

У таборі вдалося створити відповідне іншомовне середовище та умови для заохочення учнів до вивчення англійської мови. Літній мовний табір дав змогу учням вивчати англійську мову  у цікавій формі ,весело провести час з друзями, розвинути свої таланти, отримати пізнавальну інформацію, навчитися новому, та показав дітям, що вивчення мови — це легко і просто. Позитивним є той факт, що саме ігрова діяльність, неофіційна атмосфера, відсутність оцінок пробудили інтерес до вивчення іноземної мови та високу активність у школярів. У таборі панувала атмосфера взаємоповаги, зникли мовні перешкоди, комплекси й страхи. Ігри з тімбілдінгу навчили дітей діяти однією командою, допомагати один одному. Учні використовували мову як інструмент та мали можливість відчути, наскільки вона корисна та гнучка.

Закриття табірної зміни відбулося у вигляді фінального концерту, який проводився на галявині неподалік школи, на якому діти показали все, чого навчилися, а потім було організовано пікнік з рухливими іграми і ,звичайно, нагородами за активну участь.

Участь наших учнів у літньому мовному таборі має позитивні результати вже другий рік. Такий висновок можна зробити на підставі проведеного опитування учасників мовного табору. Діти та їх батьки висловили велике бажання продовжувати практику мовних таборів щороку.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: