Як Іван Франко допоміг мені вступти до ВУЗу

Як Іван Франко допоміг мені вступти до ВУЗу

Як Іван Франко допоміг мені вступти до ВУЗу

 

Чого вартий галичанин, який не читав творів Івана Франка? А тим паче я, його земляк із села Лішні. З творчою особистістю Івана Франка познайомився ще в ранньому дитинстві. У наших родичів із Лішні збереглися спогади про дивовижного краянина. А коли довідався, що він учився з моїм прадідом Василем Сов’яком, бував у його хаті, ходив тими самими стежками, що і я, Каменяр ще більше став мені близьким.

Саме Іван Франко й допоміг мені вступити до Дрогобицького педінституту на загальнонауковий факультет, спеціальність – «Історія». Коли складав вступний іспит із української мови та літератури, трапився цікавий випадок. Не випадок, а справжнє диво! І треба ж таке: витягнув білет, а в ньому перше питання: «Біографія Івана Франка». Заметушився: як починати, про що оповідати? Традиційно біографію слід починати з дати, місця народження тощо. Але це вже всім набридло. Вирішив бути оригінальним і почав: «Я, Петро Сов’як, народився у селі Лішні». Такі слова одразу привернули увагу членів комісії. Позаяк Лішня сусідує з Нагуєвичами, де народився Іван Франко, мої односельці й рідні чимало знали про цю велику людину. І почав я розповідати всілякі билиці й небилиці, найрізноманітніші плітки, які доводилося чути. Відповідав найдовше. Члени комісії безперестанно просили продовжувати й продовжувати.

Але треба було нарешті закінчувати захопливу розповідь. Викладачі одноголосно похвалили: «Молодець! Відмінно! Можете йти!» Я, не тямлячи себе від щастя, побіг до дверей, щоб якнайшвидше вишмигнути. Аж раптом пролунав голос однієї викладачки: «Зачекайте! Ви ще не відповіли на питання з граматики. Зараз я скоренько прочитаю речення, а ви скажете: складносурядне чи складнопідрядне?» Шість разів поважна пані давала мені шанс викрутитися. Але я жодного разу не вгадав. Отримав четвірку. Жалів, чому мені не вдалося спритніше метнутися до виходу, щоб викладачі не встигли отямитися від ейфорії, викликаної моєю розповіді про Франка.

Однак я таки вступив до інституту й поповнив лави студентства. Протекція самого Івана Франка усе ж переважила незнання граматики.

Петро СОВ’ЯК,

Заслужений учитель України

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: