ВОРОНА

ВОРОНА

ВОРОНА

 

Перед цвинтарем, що не старіє в сусідньому від Рудавця селі, міцно вріс в землю дубовий хрест. Не старіє, бо колись клали дерев’яні хрести-знаки; могилки розчинилися чи радше втопилися в землю. Тому на старих місцях, де не проступають знаки пам’яті, з’явилися останнім часом нові поховання… Добре, що поволі набирає тяглості інша традиція – вшановувати останнє пристанище небіжчика кам’яними слідами.

Та згаданий цвинтарний хрест був із твердого дуба, міцно вбитий поміж високі камені-валуни. Хрест вивершував оздоблений дашок, а під ним був прибитий вирізьблений образ «єдинородного, від Отця родженого перед всіма віками». Розп’яття із посивілої бляхи упродовж багатьох літ нагадувало людям про тяжку смерть Сина Божого. Та якась чорна ворона постійно присідала на розп’яття. З часом бляха з Христом відірвалася від перекладини. Але тільки з одного боку: ліва рука міцно трималася під прибитим цвяхом, звідки кровоточила рана. Коли вітер гуляв над гробами сільського цвинтаря, то було таке враження: права рука Христа – під впливом вітру – вільно ворушилася, ніби вітаючи подорожніх…Якщо ж хтось був близько біля хреста, то він чув дивний шепіт – з ним розмовляв розп’ятий Ісус. Як вітер, що без упину веде бесіду з відкритим небом.

…Уста мої уривчасто шептали: «Вірую… в Сина Божого…істинного, родженого, несотвореного, єдиносущного з Отцем, що через нього все сталося. Він задля нас, людей…зійшов із небес, і воплотився… і стався чоловіком. І був розп’ятий за нас в час Понтія Пілата, і страждав, і був похований…».

Коли Христова правиця рухалася, то ворона оминала дубовий хрест. Неподалік сідала на горбату яблуню і твердим дзьобом розсікала суху гілку. При цьому ворона якось дивно гойдалася; складалося враження, що вона також кланяється уродженцеві далекого Вефлеєму, який «вознісся на небеса і сидить праворуч Отця».

На всякий випадок, я погрозив птахові кулаком і прошептав щось про «три ворони» – Шевченкові рядки, які несподівано надійшли на злякану думку…

 

Микола ЗИМОМРЯ, член Національної спілки письменників України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: