СУГОЛОСНІ
НА НАУКОВІЙ НИВІ
Наприкінці 2019 року три представники Дрогобицького університету –Василь Ільницький, Микола Галів та Юрій Стецик удостоїлись високих наукових знаків визнання: так, Василь Ільницький – отримав атестат професора, а Миколу Галіва та Юрія Стецика – заслужено віднайшли дипломи докторів історичних наук. Примітний факт: саме звідси, з Дрогобича,16 грудня 2019 року отримав атестат професора ще один науковець – Іван Зимомря, який розпочинав свою педагогічну діяльність у Франковому Храмі науки. Адже після захисту кандидатської дисертації в 2004 році він повернувся з Кропивницького в Дрогобич, де працював викладачем кафедри німецької філології, а відтак доцентом кафедри германських мов і перекладознавства. 30 травня 2011 року успішно захистив докторську дисертацію в Київському національному університеті імені Т. Шевченка.
Сьогодні це – поважний науковець-германіст, авторитетний педагог і перекладач, член Національної спілки письменників України. До речі, перу Івана Зимомрі належить п’ять знакових монографій, близько 150 опублікованих праць. Містяться вони в окремому виданні «Сукупність наукових пошуків» (2013). Цінний біобібліографічний покажчик Івана Зимомрі уклали Руслана Жовтані, Олена Зимомря, Владислав Грещук.
Визначний вчений-літературознавець і критик Олександр Астаф’єв зазначив у докладному відгукові: «Іван Зимомря із своїм вибухом літературознавчо-критичної та перекладацької діяльності належить до молодої когорти талановитих учених, налаштованих на добрі амбітні починання, розбудову української культури та її діалогічність з Європою. Цьому сприяють його ґрунтовні дослідження, талант, розум, знання, філологічна культура, проникливість і високий естетичний смак. Залишається сподіватися: дослідник порадує нас новими працями про міжкультурний універсум та конструювання шляхів взаємодії національних літератур у процесі подальшого розрізнення складових естетичної комунікації». Вдумливі спостереження відомого київського письменника, в особі якого ціную передусім як поета, заслуговують особливої уваги, тим більш, що І. Зимомря в свій час щедро омолодив Франкову ниву плодотворними зернами у царині духовного відродження.
Особливо радують й здобутки Василя Ільницького, Миколи Галіва, Юрія Стецика. Побажаємо їм, як і Івану Зимомрі, плідних звершень, нових змістовних наукових праць на благо сьогодення України!
Йосип Фиштик,
член Національної спілки письменників України