СУГОЛОСНІ НА НАУКОВІЙ НИВІ

СУГОЛОСНІ НА НАУКОВІЙ НИВІ

СУГОЛОСНІ
НА НАУКОВІЙ НИВІ

Наприкінці 2019 року три представники Дрогобицького університету –Василь Ільницький, Микола Галів та Юрій Стецик удостоїлись  високих  наукових знаків визнання: так, Василь Ільницький –  отримав атестат професора, а Миколу Галіва та Юрія  Стецика  – заслужено віднайшли дипломи докторів історичних наук. Примітний факт: саме звідси, з Дрогобича,16 грудня 2019 року отримав атестат професора ще один науковець –  Іван Зимомря, який розпочинав свою педагогічну діяльність у Франковому Храмі науки. Адже після захисту кандидатської дисертації в 2004 році він повернувся з Кропивницького в Дрогобич, де  працював  викладачем кафедри німецької філології, а відтак доцентом  кафедри германських мов і перекладознавства. 30 травня 2011 року успішно захистив докторську дисертацію в Київському національному університеті імені Т. Шевченка.

Сьогодні це – поважний науковець-германіст, авторитетний педагог і перекладач, член Національної спілки письменників України. До речі, перу Івана Зимомрі належить п’ять знакових монографій, близько 150 опублікованих праць. Містяться вони в окремому виданні «Сукупність наукових пошуків» (2013). Цінний біобібліографічний покажчик Івана Зимомрі уклали Руслана Жовтані, Олена Зимомря, Владислав Грещук.

Визначний вчений-літературознавець і критик  Олександр Астаф’єв зазначив у докладному відгукові: «Іван Зимомря із своїм вибухом літературознавчо-критичної та перекладацької діяльності належить до молодої когорти талановитих учених, налаштованих на добрі амбітні починання, розбудову української культури  та її діалогічність з Європою. Цьому сприяють його ґрунтовні дослідження, талант, розум, знання, філологічна культура, проникливість і високий естетичний смак. Залишається сподіватися: дослідник порадує нас новими працями про міжкультурний універсум та конструювання шляхів взаємодії національних літератур у процесі подальшого розрізнення складових естетичної комунікації». Вдумливі спостереження відомого київського  письменника, в особі якого ціную передусім  як поета, заслуговують особливої уваги, тим більш, що І. Зимомря в свій час щедро омолодив Франкову ниву плодотворними зернами у царині духовного відродження.

Особливо радують й здобутки Василя Ільницького, Миколи Галіва, Юрія Стецика. Побажаємо їм, як і Івану Зимомрі, плідних звершень, нових змістовних наукових праць на благо сьогодення України!

Йосип Фиштик,
член Національної спілки письменників України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: