Податкова лекція для студентів

Податкова лекція для студентів

Податкова лекція для студентів

 

Відбулася зустріч фахівців Дрогобицького управління ГУ ДПС у Львівській області зі студентами Дрогобицького коледжу нафти і газу.

Податківці ознайомлювали студентів щодо особливостей оподаткування доходів фізичних осіб, цьогорічної кампанії декларування доходів громадян, особливу увагу зосередили на соціальному питанні – недопущенні випадків виплати зарплати «в конвертах».

Під час лекційного заняття заступник начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Дрогобицького управління Орест Бокач детально спинився на особливостях кампанії декларування доходів громадян, яка щороку проходить в Україні до 1 травня. Розповів про можливість звітування громадянами через мережу Інтернет, адже через Електронний кабінетплатника податків є можливість дізнатися про отримані доходи та утримані податки, а також підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб в електронному вигляді.

Найбільше зацікавлення у студентів викликала інформація про можливість отримати податкову знижку за навчання для тих, хто здобуває освіту на платній основі. Податківець наголосив, що метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податків до бюджету, а й повернення платникам податку на доходи фізичних осіб, надмірно сплаченого в минулому податковому році. Повернути зазначену частину податку можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Детально розповів студентам, як можна повернути до «сімейного бюджету» частину сплаченої вартості навчання через передбачений Податковим кодексом України механізм податкової знижки. Перерахував необхідні документи, які потрібно подати до податкової інспекції за місцем проживання, та розповів, як правильно заповнити декларацію. Претендентам на податкову знижку податківці рекомендували впродовж звітного року звертатися до Центрів обслуговування платників податків інспекції.

Також одним із актуальних тем обговорення постало питання соціального захисту громадян та негативність випадків виплати заробітної плати «у конвертах».

Віра Лебіщак, старший державний ревізор-інспектор відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Дрогобицького управління, зазначила: «Ви – майбутнє нашої держави, її найпрогресивніша частина. Саме тому дуже важливо, щоб вже на цьому життєвому етапі кожен із вас усвідомив, що найманий працівник повинен вимагати у роботодавця легального працевлаштування. Адже зарплата «в конвертах» – це лише тимчасова короткотермінова вигода, за яку людина розплачується абсолютною безправністю, ризиком бути звільненою будь-якої миті без жодних пояснень та соціальною незахищеністю. Отримуючи зарплату в «конвертах», працівники позбавляють себе соціальних гарантій».

Зустріч проходила в формі діалогу, в теплій, щирій, дружній атмосфері. Студенти отримали відповіді на численні запитання щодо деяких аспектівдіяльності податкової служби та сервісних послуг ДПС.

На завершення податківці побажали студентам бути успішними, досягати омріяної мети, щоб у майбутньому стати гідними громадянами і сумлінними платниками податків.

 

Дрогобицьке управлінняГУ ДПС у Львівській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: