Оновлене ретроткацтво підбужан

Оновлене ретроткацтво підбужан

Оновлене ретроткацтво підбужан

 

12 вересня в методичному кабінеті відділу освіти Дрогобицької РДА відбувся новаторський майстер-клас «Технологія виготовлення тканих виробів» для вчителів трудового навчання Дрогобицького району. Педагоги запозичували досвід не лише від досвідченої колеги, а й здобували нові навички, а хтось й удосконалював старі, від юних мисткинь-підбужанок.

Теоретичну частину заходу провела учителька Підбузького НВК І-ІІІ ст., керівниця артстудії «Намисто» Марія Линів. Практичну ж – її учениці-асистентки.

«Мистецтво єднає минуле із сьогоденням,зберігаючи національні художні традиції,що я і намагалася продемонструвати на прикладі дитячих робіт із власного мистецького фонду», – розповідає пані Марія. Учителька більше зосередила увагу педагогів на тому, як можна поєднувати традиційне та сучасне в ткацтві. Для прикладу, сумочки, чохли для телефонів, книжкові закладки, стрічки, пояси. На таких уроках дітям буде і цікаво, і захопливо, а головне – у них розвиватимуться креативність та лет фантазії. До того ж,ткані вироби матимуть ще й практичне застосування.

Марія Линів каже, що ткацтво набуло розвитку насамперед на Яворівщині, але Дрогобиччина активно запозичувала тамтешні мотиви. «Наприклад, – додає учителька, – виготовляли з дітьми доріжки під поріг, які колись були в прадідівських світлицях. Їх ткали з льону, а ми з учнями використали звичайне сукно. Зі смужок матерії вийшов непоганий величенький килимок. За взірець слугували навіть клапті доріжок із хат мешканців Сторони, Підбужа, які ще в них збереглися здавна. Діти загорілися цим творчимпроцесом, і, мабуть, якщо не в кожного, то в багатьох дизайн оселі покращить така оновлена ретродоріжка».

Пані Марія не спиняється на уже добре вивчених практиках у ткацтві. Нині її учні тчуть переважно на рамі, але педагог дізналася, що колеги з інших міст використовують і картонні коробки, що набагато зручніші.

Під час майстер-класу технічними прийомами ручного ткацтва на рамі залюбки поділилися маленькі майстрині – шестикласниця Христина Тимик та третьокласниця Христина Чорей, які цього року посіли перше місце на районному конкурсі «Таланти твої, Україно!», а згодом репрезентували Дрогобиччину в номінації «Ткацтво»й на обласному рівні.

Поки тривав захід, дівчатка встигли виткати майже половину роботи, а це засвідчує, як наголошує Марія Линів, що за один урок можна виготовити один виріб. Якщо ж урахувати юний вік учениць, то годі й уявити, що тоді вони створять власними руками за кілька років, у старших класах! Мабуть, до шедеврів їм не буде далеко!

 

Ірина МИХАЦЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: