Молодіжний простір на Дрогобиччині

Молодіжний простір на Дрогобиччині

Молодіжний простір на Дрогобиччині

 

– Що таке Молодіжний простір та хто його створює?

– Сьогодні світ та наша країна переживають стрімкі зміни. Відбувається розвиток нових технологій. У суспільстві також відбуваються значні зміни та змінюється його сприйняття самих принципів керування як державою, так і містом. Щороку дедалі актуальнішою стає співучасть громадян в управлінні, можливістьними продукувати та втілювати власні ідеї. Ті міста, які швидше зорієнтуються у трансформаціях сучасного світу,виграють у майбутньому.

Міста, даючи можливість своїм мешканцям продукувати та втілювати власні ідеї, ставатимуть магнітом для інших талантів, які шукають самореалізації.

Саме тому в цей час змін є надзвичайно важливо, щоб у місті були платформи для взаємодії та комунікації мешканців та молоді зокрема. Ми плануємо, що саме такою платформою для молоді на Дрогобиччині стане Молодіжний простір на базі колишнього Будинку працівників педагогічної освіти.

Навколо ідеї створення Молодіжного простору внашому краю об’єдналося 15 громадських організацій та ініціатив міста молодіжного спрямування, які нещодавно створили громадську організацію «Молодіжний простір Дрогобича», що займатиметься тепер безпосередньо функціонуванням Молодіжного простору.

–Для чого Молодіжний простір потрібен Дрогобиччині?

–Оскільки наш світ стрімко змінюється, постійно виникає потреба в нових знаннях та вміннях, тому ми хочемо, щоб Молодіжний простір став центром неформальної освіти та набуття тих компетенцій, які ні університет, ні інші навчальні заклади не дають.

Дуже важливо, щоб тут молодь вчилася інструментів громадської участі, ставала відповідальними громадянами як міста, так і країни й втілювала свої ідеї з розвитку сучасних, дружніх до мешканців міст.

Оскільки молодь здобуватиме тут досвід громадської роботи, то з її середовища обов’язково мають вийти нові лідери громади, які згодом ітимуть у політику та формуватимуть її нову якість.

Загалом Молодіжний простір мав би стати центром спільного вирішення мешканцями краю й молоддю зокрема найбільш нагальних проблем, враховуючи позицію найбільшого кола зацікавлених осіб.

– Що вже зроблено для функціонування Молодіжного простору та звідки залучаються кошти?

–Нині Молодіжний простір функціонує лише частково. Однак за минулий рік було досить багато зроблено: замінено повністю дах будинку та усі вікна, відремонтовано санвузли. Цього року вже почав функціонувати літній дворик Молодіжного простору, зроблено на 90% ремонту конференц-залу для проведення заходів, його вже можна використовувати для заходів.

Усі ремонтні роботи проводять за кошти конкурсу проектів місцевого розвитку від Львівської обласної ради, окремо виділені кошти Львівською обласною та Дрогобицькою міською радами, за підтримки міжнародного фонду «Відродження», краудфандингової платформи «Велика ідея» та проекту «БУР – будуємо Україну разом».

– Які перспективи розвитку Молодіжного простору?

– Ми плануємо, що це буде не тільки простір для молодіжної громадської активності, а й справжній простір для креативності молоді. Тут мав би діяти навчальний простір інноваційним технологіям (програмування, дизайн, 3D-друк, робототехніка тощо), коворкінг для місцевих фрілансерів, гостел, що дасть нам можливість запрошувати в наш крайрозумних спікерів та креативну молодь для обміну досвідом, кафе та зал для активних видів діяльності (танці, спортивні активності тощо).

 

Олег ДУКАС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: