Молодь вшанувала легендарну Марусю Чурай

Молодь вшанувала легендарну Марусю Чурай

Молодь вшанувала легендарну Марусю Чурай

 

25 січня українцівідзначили 395-ту річницю від дня народження славнозвісної народної поетеси – Марусі Чурай.Молодь Дрогобиччини разом з учителями, бібліотекарями, наставниками долучилися до святкування цієї події низкою мистецьких заходів.

Зокрема, бібліотекар бібліотеки-філії с. Почаєвичі Оксана Гуляка провела літературну годину під назвою «Ця дівчина не просто так Маруся, це голос наш, це пісня наша, це душа».

Маруся Чурай увійшла в нашу історію як легендарна поетеса-співачка з Полтави. «За світ встали козаченьки», «Чого вода каламутна», «Ой не ходи, Грицю» – ці та багато інших пісень знала і співала вся Україна. Співала, навіть не знаючи, що їхній автор – легендарна полтавська дівчина, безмірно талановита і щедра на пісню – Маруся Чурай. З піснями Марусі вирушали в походи козацькі полки гетьмана Богдана Хмельницького. «Коли в похід виходила батава – її піснями плакала Полтава». Образ Марусі Чурай виступає в єдності з образом України.

Ірина Музичак та Олесій Нагірний декламували уривки із поеми «Маруся Чурай» Ліни Костенко.

 

ДЦРБ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: