Меденицька лепта у всеукраїнський рекорд

Меденицька лепта у всеукраїнський рекорд

Меденицька лепта у всеукраїнський рекорд

 

У цьогорічній П’ятій національній вчительській (не)конференції EdCamp Ukraine 2019, що відбулася у Харкові, взяла участь Меденицька школа, зокрема заступниця директора, учителька англійської мови Оксана Добромільська. Представниця Франкового краю зробила і свій неоціненний внесок в унікальну подію, яка в Книзі рекордів України записана як «Найбільша кількість населених пунктів, які долучилися до флешмобу педагогів під час прямого включення».

Нині Харківщина є першою в Україні за якістю і рівнем освіти, тому тут уже вп’яте відбувається ця (не)конференція.

Першого дня проведення заходу на вулиці Тобольській, 46 у центральному Шевченківському районі Харкова, зібралися делегації зі всіх країв України та закордоння, а це близько 1000 осіб. Основні питання (не)конференції – як підвищити статус професії вчителя в суспільстві, а головне – як зростити гарну людину.

Після музичного привітання від квартету бандуристів пролунали привітання та відео звернення.

Загалом три дні заходу були досить насиченими та інноваційними: круглі столи, експертні й учительські сесії, відкриті уроки, у яких взяли участь діти зі Станиці-Луганської; «кулькова феєрія», під час якої підписано меморандум про впровадження в українських школах програми соціально-емоційного та етичного навчання SEE Learning, розробленої університетом Ейморі за підтримки Далай-Лами та низки світових університетів; презентації, опитування щодо підвищення кваліфікації педагогів «Навчати і навчатися»; звіт за національною апробацією ігрових інструментів для роботи з молоддю у сфері протидії та запобігання корупції; виставка харківської студії Aza Nizi Maza «Плакат нашвидкуруч» про стосунки зі школою та вчителями; зона проекту «Маленький гараж», де хлопчики і дівчата разом із дорослими конструювали працюючі механізми, навчалися поводитися із деревообробним інструментом та дрібними станками, збирали електричні мережі, використовували механічні передачі; виставка «Гарна людина», створена юними учасниками телешоу «Україна має талант», а також виставка «Щастя в чотири руки» від Фонду народонаселення ООН.

Найбільш захопливим був масштабний флешмоб #ВЧИТЕЛЮЙ зі світловими ефектами на площі Конституції в Харкові для встановлення рекорду на підтримку престижу вчительської професії. До 650 освітян-учасників та ще делегацій із 20 країн світу в режимі онлайн долучилися педагоги з 25 регіонів України, зокрема й з окупованих територій Криму та Донецької і Луганської областей. Це рекорд України з найбільшої кількості населених пунктів, залучених до заходу під час прямого включення. Неймовірне видовище, яке запам’яталося всім: незважаючи на дощ, учасники акції згуртувалися у величезний напис-хештег #ВЧИТЕЛЮЙ завдовжки 43 метри, тримали в руках таблички, на яких кожен написав, чому залишається працювати в освіті, засвітили ліхтарики, закликаючи до прозорості та боротьби з корупцією в освітній галузі!

Завершальний третій день заходу – «Після EdCamp»: майстер-класи від стейкхолдерів освіти з різних країн.

Журналісти «Франкового краю» запитали заступницю директора Меденицької школи Оксану Добромільську після повернення додому про враження. «Це і справді незабутній захід: понад 600 учасників мали унікальний шанс удосконалитися та бути новаторами освіти! – не приховуючи захоплення, розповіла співбесідниця. – Я особливо вражена масштабністю такого заходу! Ми обмінювалися інформацією та знайомилися з новими людьми. Для мене це новий досвід».

За словами пані Оксани, проект DARE (dream, achieve, realise and express) – багатокомпонентний, його впроваджено в трьох закордонних країнах та різних куточках України за підтримки «Карітасу. DARE має такі компоненти: самоорганізований навчальний простір, що вже акредитовний як засіб роботи з дітьми у школам ІМЗО та МОН; міжнародна модель дитячого парламенту для співпраці учнів та підлітків із громадою; практики майндфулнес для поширення технік і навичок давати раду своїм почуттям, вміння розуміти себе.

«Меденицька школа ось уже другий рік поспіль випробовує методику «Самоорганізований навчальний простір» (далі – СОНП), – ділиться Оксана Добромільська, – метою якої є надання школярам якнайбільших можливостей для навчання і вирішення «великих питань», а учителям – призвичаювання тільки до ролі модератора процесу. СОНП є частиною програми DARE, що розроблена та впроваджена в партнерстві з Caritas Austria в Україні, Молдові та Румунії. Заняття із СОНП мають форму сесій і відбуваються в кабінетах інформатики з допомогою комп’ютерної техніки для пошукової роботи. У Меденицькій школі участь у проекті беруть два сьомі та один дев’ятий класи під кураторством учителів. Такі заняття проводять після уроків, їхнє завдання полягає в пошуку відповідей на «велике питання», яке потребує роздумів і додаткової інформації з інтернету. Для прикладу, дев’ятикласники, висловивши низку пропозицій щодо того, що вони можуть зробити для ОТГ, організовували збір макулатури для закупівлі обладнання для спортзалу».

Педагоги Меденицької школи часто є учасниками різних тренінгів та конференцій. Наприклад, вони побували в Києві, де в приміщенні Консорціуму з удосконалення менеджмент-освіти в Україні відбулася робоча зустріч практиків СОНП для підготовки методичних рекомендацій із використання методології «СамоОрганізовані Навчальні Простори» в закладах середньої освіти. Під час зустрічі кожна група учасників (з Києва, Харкова, Валок, Меденич) презентувала переваги і виклики СОНП для дітей, учителів і батьків. До Меденич також приїжджають гості з Австрії, Нової Зеландії та Британії, щоб у місцевій школі побачити, як реалізовується СОНП. Наталія Церклевич, національний координатор програми DARE в Україні, запропонувала Оксані Добромільській взяти участь у EdCamp та презентувати цю методологію. Партнером-спікером була Юлія Міленіна, вчитель Харківської школи, яка також разом із директором та колегами впроваджує новітні методології у навчальному закладі, у якому працює.

«Пишаюся тим, що ще більше педагогів почули про нашу школу під час проведення П’ятої національної вчительської (не)конференції EdCamp Ukraine 2019 і бажають співпраці. Ми не спиняємося, а переходимо в режим фасилітації, навчання інших», – на оптимістичній ноті завершила розмову пані Оксана.

Ірина МИХАЦЬ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: