ДРЕНЦУМ зібрав екологів-натуралістів України

ДРЕНЦУМ зібрав екологів-натуралістів України

ДРЕНЦУМ зібрав екологів-натуралістів України

 

15-17 травня на базі позашкільних еколого-натуралістичних закладів Львівської області відбувся Всеукраїнський семінар-практикум для заступників директорів обласних еколого-натуралістичних центрів на тему «Формування ключових компетентностей у вихованців творчих об’єднань закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напрямку».

Мета заходу – поліпшення науково-методичного забезпечення навчальних закладів; підвищення якості позашкільної еколого-біологічної освіти з дітьми та учнівською молоддю; розвиток творчого потенціалу педагогів; узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду.

Базами проведення стали Львівський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді;Львівський міський еколого-натуралістичний центр учнівської молоді;Дрогобицький регіональний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. Тема презентації –«Екологічна освіта як інструмент формування суспільної екологічної свідомості».

15 травня представники з 21 області України відвідали Дрогобицький регіональний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. Під час проведення семінару-практикуму його учасники ознайомилися з напрямами роботи установи та обмінялися досвідом роботи з цього питання. Директор Роман Візер презентував роботу закладу.

Друга частина заходу відбулася у приміщенні конференц-залу Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі». Там гостей радо зустрічали вихованці еколого-натуралістичного центру. Учасників семінару також привітали заступник голови Дрогобицької РДА Володимир Ханас та начальник відділу освіти Дрогобицької РДА Іван Стецко. Вони наголосили на тому, щонастав час виховувати молодь не у згубній традиції якнайбільше брати в природи, а в притаманному українському народові гармонійному співіснуванні з природою, раціональному використанні та відтворенні її багатств, психологічній готовності оберігати довкілля всюди і завжди.

Перед учасниками семінару виступили вихованці гуртка екологічного театру «Оберіг» (керівник – Оксана Демків). Колектив представив драматичне дійство, у якому було порушено проблеми захисту довкілля. Вдало підібрано пісні про красу природи та любов до України. Юні актори зачарували глядачів красою поетичного слова, проявили вокальні здібності. Своїм виступом змусили замислитися усіх присутніх над тим, що ми всі – частинка природи, яка є нашим спільним домом. Присутні від душі подякували юним акторам за творчий виступ.

Учасники Всеукраїнського семінару-практикуму долучилися також до майстер-класів із лозоплетіння та писанкарства. Керівник гуртка «Декоративно-ужиткового мистецтва» Марія Багрійразом із вихованцями продемонструвала процес виготовлення писанки та приділила увагу кожному, хто бажав по-справжньому зрозуміти технологію методу розпису. На столі були матеріали, які використовують у процесі розпису писанки: писачки, бджолиний віск, свічка, яєчна шкарлупа, барвники. Хтось із присутніх вперше доторкнувся до цієї сфери мистецької діяльності, а дехто вже був обізнаний із нею. Також охочі могли опанувати ази плетіння з лози. Навчав цього виду мистецтва керівник гуртка «Захоплююче лозоплетіння» Василь Драб. Він поділився власним творчим досвідом та майстерністю виготовлення виробів із лози. Разом із своїм наставником вміло демонстрували навики з лозоплетіння вихованці гуртка. Присутні переконалися, що лозоплетіння – процес тривалий та кропіткий, але дуже цікавий. Охочі спробували зробити перші кроки в цій справі. На згадку гості отримали сувеніри з лози та писанки-обереги від учасників майстер-класу.

На завершення заходу екскурсовод Галина Топільницька ознайомила присутніх із багатою культурною спадщиною літературно-меморіального музею Івана Франка. Гості відвідали батьківську садибу, подивилися на місця, де побачив світ та робив свої перші кроки по землі великий українець.

Семінар-практикум став гарним стимулом для удосконалення системи роботи з екологічного виховання.

Дирекція ДРЕНЦУМ висловлює подяку директорові Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі»Богданові Лазораку за сприяння в проведенні заходу.

 

Людмила ШИМЕЛЮК, методист ДРЕНЦУМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: