Докторський ступінь Миколи Галіва

Докторський ступінь Миколи Галіва

Докторський ступінь Миколи Галіва

 

Дрогобиччина наприкінці 2019 року в історичній галузі науки збагатилася не лише на ще одного професора Василя Ільницького, а й на докторів наук.Два кандидати наук отримали дипломи докторів. Це Юрій Стецик, про якого вже йшлося в одному з попередніх номерів газети,та Микола Галів, який також вартий уваги, адже має чималі досягнення, праці, нагороди.

МиколаГалів– доцент кафедри історії України Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Уродженець села Літині.У 2001 році закінчив із відзнакою ДДПУ за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Історія». У 2004 р. вступив до аспірантури кафедри педагогіки ДДПУ. У 2007 році успішно захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки. У 2010 році присвоєно вчене звання доцента кафедри нової та новітньої історії України. У 2019 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук (спеціальність 13.00.01).

У 2000 році, будучи студентом, розпочав трудову діяльність на посаді вчителя історії Літинської ЗОШ І-ІІ ступеня. З 2002 р. – старший лаборант музею історії ДДПУ імені Івана Франка. У 2003–2004 р. – редактор університетського часопису «Франківець». З вересня 2003 року обраний за конкурсом на посаду викладача кафедри історії України ДДПУ імені Івана Франка за сумісництвом. З 2009 року – доцент кафедри нової та новітньої історії України. З 2011 року – вчений секретар вченої ради університету (за сумісництвом).

Автор понад 290 наукових і науково-методичних публікацій, з них 14 монографій. Крім того, опублікував майже 300 публіцистичних статей і матеріалів на історичну тематику.

У 2007—2017 рр. брав участь у підготовці навчальних програм з історії України, історії української державності та історії сучасного світу, підготував низку навчально-методичних посібників, хрестоматію з ранньомодерної історії України.У 2014—2016 рр. виконував обов’язки завідувача кафедри нової та новітньої історії України. З 2009 р. − член вченої ради історичного факультету, з 2011 р. – член вченої ради університету. Співорганізатор (спільно з викладачами кафедри) низки наукових конференцій. З 2016 р. – відповідальний редактор фахового наукового видання «Східноєвропейський історичний вісник».

Бере активну участь у врочистих заходах університету та влади Дрогобиччини, під час яких виголошує доповіді з історичної, національно-патріотичної проблематики. 30 квітня 2015 р. разом із викладачами кафедри організував історично-туристичну мандрівку студентів історичного факультету на гору Маківку. Улітку 2015 р. виступив із лекцію перед добровольцями АТО.

Відзнаки та нагороди:подяка Міністерства освіти і науки України (2015 р.), грамота Міністерства освіти і науки України (2019 р.).

Сфера наукових інтересів Миколи Галіва – історія освіти в Галичині (кінець ХVIII – перша половина ХХ ст.), український визвольний рух на Дрогобиччині у 1940—1950-х рр., епістемологія українського історико-педагогічного наративу.

Учасник міжнародних та всеукраїнських конференцій у Перемишлі, Дрогобичі, Львові, Києві, Тернополі, наукових сесій НТШ (Дрогобич). Член редакційної колегії фахових збірників наукових праць «Східноєвропейський історичний вісник», «Актуальні питання гуманітарних наук», «Молодь і ринок».

Бере участь в атестації наукових кадрів як офіційний опонент.

Рецензент декількох монографій.

Систематично керує написанням курсових і магістерських робіт. Під його керівництвом було опубліковано п’ять наукових статей студентів.

 

Микола КОСТІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: