30-ліття виходу з підпілля УГКЦ: конференційний ракурс

30-ліття виходу з підпілля УГКЦ: конференційний ракурс

30-ліття виходу з підпілля УГКЦ: конференційний ракурс

 

28 листопада в актовому залі Дрогобицької духовної семінарії відбулася конференція з нагоди 30-ліття виходу УГКЦ з підпілля та повернення храму Пресвятої Трійці м. Дрогобича в Її лоно.

Після спільної молитви модератор зустрічі о. Тарас Гарасимчук загально представив доповідачів, які поділилися спогадами про своє життя в різних середовищах упродовж часу перебування УГКЦ у підпіллі.

Перший доповідач, о. Мирон Бендик, ректор Дрогобицької духовної семінарії, оповів про власний досвід священничого служіння в підпіллі та коротко пригадав найважливіші події виходу УГКЦ з підпілля 1989 року. Відтак мирянка підпільної Церква Олена Лебідь, яка народилася і отримала християнське виховання в Жовкві, поділилася із присутніми спогадами про початок підпілля та вихід УГКЦ із нього.

Далі до слова було запрошено о. Олексія Дем’яновського, який розповів про формування свого покликання, навчання в православній семінарії та перехід у лоно УГКЦ із РПЦ.

Наступний лектор, Богдан Гринчишин, син підпільного греко-католицького священника Івана Гринчишина, поділився з аудиторією спогадами дитинства та дорослого життя в підпільній Церкві.

Завершальною та найбільш зворушливою була промова о. Миколая Витівського, голови єпархіальної комісії у справах катехизації Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, ректора Дрогобицького інституту Пресвятої Трійці. Доповідач оповів про зародження свого покликання до священства в часи панування радянського режиму, перебування в православній семінарії, звідки тоді ще бр. Микола перейшов у лоно УГКЦ, де зміг ревно й віддано служити Богу та людям.

Присутні мали можливість поставити запитання всім доповідачам, які охоче відповідали на них.

Молитва до Богородиці стала завершальним акордом конференції, яка зібрала в одному залі представників духовенства, працівників, випускників, студентів семінарії та мирян, які небайдужі до історії, теперішнього та майбутнього УГКЦ.

 

ДДС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: