Завершується впорядкування цвинтаря Першої світової війни

Завершується впорядкування цвинтаря Першої світової війни

Завершується  впорядкування цвинтаря Першої світової війни

 

Роботи з облаштування цвинтаря Першої світової війни у Верхніх Гаях підходять до завершення. Про це йшлося на робочій нараді під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Руслана Щерби. У нараді взяли участь заступник голови райдержадміністрації Володимир Ханас, депутат обласної ради Михайло Задорожний, керуючий справами районної ради Михайло Гук, представники Верхньогаївської сільської ради, керівники структурних підрозділів РДА.

Учасники наради розглянули питання благоустрою, завершення підготовчих робіт до урочистого відкриття меморіального військового цвинтаря. Руслан Щерба доручив підготувати план робіт з термінами виконання, звернутися в облдержадміністрацію та обласну раду для сприяння в ремонті місцевих доріг, які ведуть до кладовища.

Точна дата відкриття меморіального кладовища поки що не визначена. Очікується, що на урочистості прибудуть гості з-за кордону.

Довідково: Протягом 1914-15 років с.Верхні Гаї та його околиці стало одним із основних пунктів лінії фронту між австрійською та російською арміями, в основному, за контроль над залізничною станцією, яка з’єднувала Дрогобич та Стрий. Під час боїв загинуло багато солдат з обох сторін. Могили були розкидані по всьому селу і прилеглих полях. В 1916 році останки загиблих були перезахоронені на окремому цвинтарі. На кладовищі у Верхніх Гаях поховано 323 військових у 230 могилах. Похоронені тут солдати — представники різних національностей.

Олександра ЛУЦІВ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: