Заслужене визнання

Заслужене визнання

Заслужене  визнання

Останнім часом нерідко постає питання про сутність соціального управління в нинішню добу викликів. І це не дивно, бо йдеться про  управління, що реалізується  у людському суспільстві. Одне слово, воно здійснюється  людьми стосовно людей. Що тут примітно ?Як суб'єкт, так  і об'єкт управління представлені носієм в однині – це людина.

Цей зачин продиктований відрадною новиною: голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора обраний 17 травня 2019 року академіком Академії соціального управління в галузі «соціальна політика». А щойно, власне, 24 травня, відбулося урочисте засідання, на якому Михайлові Сікорі було вручено відповідний диплом. Офіційним лаудатором виступив відомий український вчений, професор Тернопільського національного університету імені Володимира Гнатюка Микола Ткачук. Про життєвий шлях і управлінську діяльність Михайла Сікори широко закроїв у виступі професор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, заслужений діяч науки і техніки України Микола Зимомря. Він виокремив заслуги Михайла Сікори як  голови Дрогобицької районної ради, голови Народного руху України на Дрогобиччині, а також охарактеризував його помітний внесок як політика й організатора суспільного життя й адекватного соціального середовища. Цим внеском він спричинився  до удосконалення системи  управління в сфері соціальної політики, спрямованої на зміцнення духовної та економічних галузей у Франковому краю. Адже Михайло Сікора від 1990 року є чинним депутатом Дрогобицької районної ради: він обирався депутатом І, ІІ, ІІІ, ІУ, У, УІ, УІІ демократичних скликань. Стосовно духовних устремлінь, то тут Михайло Сікора виказує в останні роки особливі  свідчення. Він – фундатор альманаху «Франкова нива»; так, три його випуски (а це – понад тисяча сторінок) викликали широкий розголосв Україні та поза її межами. За сприяння Михайла Сікори побачили світ наукові збірники «Бойківщина», низка книжок краєзнавчого, літературно-мистецького характеру, у т.ч. «Політ життєвої мрії», «Візерунок життєвих стежин», «Ескізи слова і числа», «Апогей», «Дорогою у світ пізнання» та ін. Микола Зимомря ознайомив присутніх з листом голови Дрогобицької райдержадміністрації Андрія Шевкенича на предмет обрання Михайла Сікори академіком Академії соціального управління у визначеному Статутом Академії порядку. В листі аргументовано відзначена і багатоаспектна діяльність Михайла Сікори, зокрема,  як волонтера – ініціатора й учасника численних поїздок на Схід України, де  відбувається оборона територіальної цілісності Української Держави.

Президент Академії соціального управління, доктор економічних наук, заслужений діяч науки і техніки України Богдан Андрушків наголосив, що система управління має місце практично у кожному суспільстві і у будь-якому людському колективі. Результативність залежить  від історичних, екологічних, політичних обставин, які впливають на  зміни щодо мети, форми,змісту  управління. Адже організовувати – означає розподіляти людей у просторі та за функціями, забезпечувати їх місцями роботи і засобами праці, нала­годжувати їх взаємодію у праці та суспільному житті, розширювати їхні творчі можливості шляхом узгодження та  концент­рації  зусиль для ефективного досягнення реальних цілей на рівні конкретних справ. Останні і демонструє Михайло Сікора як   новообраний академік у галузі соціальної політики.

Наприкінці церемонії вручення виступив Михайло Сікора. Він склав щиру подяку за виявлене довір’я та передав Академії соціального управління низку книжкових видань про Дрогобиччину та Івана Франка.

Микола Зубанич, Владислав Юрош

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: