Як купити землю в обхід законодавства?

Як купити землю в обхід законодавства?

Як купити землю в обхід законодавства?

 

Читач пам’ятає, що земельне питання – одне із найбільш болючих, одне із тих, яке має прямий стосунок до національної безпеки. На щастя, до цього часу наразі ще діє мораторій на продаж української землі – Україна хоч на дещицю наслідує неймовірно прогресивний Ізраїль, де продаж землі суворо заборонено законом на всі часи. Нещодавно Інтернет-видання Українські реалії розповіло про сенсаційну новину, яка зробила Дрогобиччину об’єктом уваги усіх українських ЗМІ («Апеляційний суд почав розгляд справи про право продавати землю в обхід мораторію»).

Отож, цитую «Українські реалії: «У Львові апеляційний суд області провів перше засідання у справі фермера Дмитра Огньова, який за підтримки юристів міжнародної компанії PwC Legal Україна бореться за право купити гектар землі для ведення сільського господарства у власника, який хоче його продати.

Після того, як нотаріус відмовив йому в оформленні угоди, фермер Огньов звернувся до Дрогобицького районного суду, який також не взяв на себе сміливість піти проти бажання парламентської більшості, що виступає за мораторій на продаж сільськогосподарських земель, – інформують «Українські реалії» з посиланням на nv.ua.

Сам Дмитро Огньов заявив, що вчора був присутній на з'їзді Всеукраїнської аграрної ради, і якщо шановний суд вважає, що мораторій як і раніше має підтримку політичного бомонду, він помиляється – на з'їзді на захист зняття мораторію на продаж землі висловилися представники всіх великих політичних сил , включно з представником лідера президентської гонки Володимира Зеленського – Олександром Данилюком та Юлією Тимошенко, яка ще недавно захищала прямо протилежну позицію.

Суд взяв паузу... Наступне засідання призначили на 20 червня»

(http://ukrreal.info/ua/suspilstvo/184387-apelyatsiyniy-sud-pochav-rozglyad-spravi-pro-pravo-prodavati-zemlyu-v-obkhid-moratoriyu). Повідомлень про це засідання – не надходило.

«Слідом за цим посипалися політичні заяви… — про необхідність відкриття ринку землі і зняття мораторію... Про свою підтримку цієї позиції заявили глава партії «Слуга народу» Дмитро Разумков, глава партії «Голос» Святослав Вакарчук, колишній міністр економіки (у другому уряді Яценюка) Айварас Абромавічус і народний депутат, який представляє партію Петра Порошенко Володимир Ар'єв. Нагадаємо, партія Зеленського планує за рік скасувати мораторій на землю» (Agravery.com, «Львівський фермер знову намагається відмінити мораторій на землю через суд»:

https://agravery.com/uk/posts/show/lvivskij-fermer-znovu-namagaetsa-vidminiti-moratorij-na-zemlu-cerez-sud).

Не беремося судити, наскільки правдивою є твердження Дмитра Огньова, відповідно до якої, Юлія Тимошенко наразі підтримує вимогу скасувати мораторій на продаж землі.   Принаймні, усі ми пам’ятаємо, як у грудні 2018-го Ю. Тимошенко виступала з трибуни Верховної Ради: « — Зараз у залі будуть визначатися своїм голосуванням народні депутати, хто з них державники, хто з них стоїть за інтереси України, а хто, вибачте, барига, який зараз рисачить по залу від корпорацій, які накопичили поза сотні тисяч гектарів землі у своєму користуванні і переконують депутатів не продовжувати мораторій, – сказала Тимошенко» («Українська правда»: https://www.pravda.com.ua/rus/news/2018/12/20/7201866/).

А ось інша цитата зі згаданого виступу лідера «Батьківщини» у парламенті: «Голосування за мораторій – це буде момент істини. Якщо ми хочемо насправді захистити незалежність держави, її територіальну цілісність, її майбутнє, ми зобов'язані проголосувати за пролонгацію мораторію на продаж землі мінімум на п'ять років» (https://gordonua.com/news/politics/timoshenko-prizvala-radu-minimum-na-pyat-let-prodlit-moratoriy-na-prodazhu-zemli-590964.html).

Отож, якщо Дмитро Огньов говорить правду (про позицію Тимошенко стосовно мораторію), це б свідчило, що леді-Ю цілком втратила самоповагу. Щоправда, жодних підтверджень правдивості слів Дмитра Огньова ми наразі в Інтернеті не знайшли. Голова районної «Батьків-

щини! Микола Андріїв їх категорично заперечує.

Сподіваємося, що районна організація політичної партії «Батьківщина» остаточно з’ясує це питання для читачів у наступному номері – на офіційному рівні.

Читача зацікавить й інше – хто той власник, який так хоче продати землю Дмитру Огньову? Очевидно, йдеться про одну чи кілька сільських рад, на землі яких розташовані тваринницькі підприємства Д. Огньова.

Мстислав КОСИНСЬКИЙ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: