Виставка-хронограф «З Україною в серці!»

Виставка-хронограф «З Україною в серці!»

Виставка-хронограф «З Україною в серці!»

 

Свято Героїв – це день пам’яті всіх українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну. У 1941 році Другий Великий Збір ОУН постановив відзначати 23 травня Свято Героїв. Воно було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, Січових Стрільців та вояків Армії УНР, бійців УВО-ОУН. На їхніх прикладах виховувалися майбутні Герої УПА. Травень було обрано тому, що саме в травні віддали своє життя у визвольній боротьбі кращі сини України в ХХ столітті.

У роки німецької, а згодом ‒ радянської окупації це свято відзначалося у підпіллі та в українській діаспорі, а в 1991 році ‒ повернулося в Україну. На Львівщині, за ініціативи націоналістичних сил, Свято Героїв з 1999 р. відзначають офіційно.

До цієї дати в читальному залі Дрогобицької центральної районної бібліотеки оформлено книжкову виставку-хронограф « З Україною в серці». На ній представлено книги про поборників незалежності України в роки визвольних змагань першої половини ХХ століття – Героїв Крут, Січових Стрільців, героїв УПА. Також користувачі можуть дізнатися про тих, хто в наш час боровся і бореться за честь, правду і гідність, за мирне небо над нашою головою.

Виставка дає змогу ознайомитись у хронологічній послідовності з героями, які боролися за краще майбутнє рідної України.

 

Дрогобицька центральна районна бібліотека

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: