Вечір Пам’яті Андрія Мельника

Вечір Пам’яті Андрія Мельника

Вечір Пам’яті Андрія Мельника

 

З нагоди 129-ї річниці від Дня народження Андрія Мельника в музеї «Дрогобиччина» відбувся Вечір Пам’яті, присвячений видатному Синові Дрогобицької землі. Урочистий захід проходив у Меморіальній кімнаті Полковника Андрія Мельника – єдиній в Україні та єдиній у світі, створеній 22 роки тому працівниками історичного відділу музею з ініціативи Президента УНР в екзилі Миколи Плав’юка.

Вшанувати пам’ять славного краянина – військового, державного і громадського діяча дрогобичани зібралися саме 12 грудня, в день, коли 129 років тому у Волі Якубовій на Дрогобиччині народився Андрій Мельник.

Молитвою за Україну та її Захисників розпочав урочистості парох Катедрального храму Пресвятої Трійці отець Тарас Гарасимчук. Отець Тарас наголосив на важливості знати і пам’ятати про тих, хто віддав життя в ім’я України. Слово про Мельника як воїна-державотворця, «людину з шовку та сталі», мав колишній боєць-доброволець, нині міський голова Дрогобича Тарас Кучма. Про відомого та невідомого нашого краянина розповів майданівець, лікар Василь Андрусів. До слова було запрошено і представників великої родини Мельників – Івана Щербака та Галину Неілик. Також перед присутніми виступив директор курортного комплексу «Карпати» Лев Грицак, який розповів про проведену наукову конференцію, присвячену Андрієві Мельнику.

Музичним акцентом Вечора Пам’яті був концерт, подарований присутнім вихованцями ПДЮТ Андрієм Гриценком, дуетом «Анастасія» (Анастасією Каменською, Анастасією Параскан), художнім керівником яких є педагог із великої букви Наталія Антоник. Віночок мелодій українських народних пісень, зокрема і стрілецьких, наспівуваних Мельником і його побратимами, прозвучав у виконанні учасників народного колективу «Чарівна сопілка» під орудою талановитого керівника Орести Сивохіп. У виконанні Надії Василишин та Христини Кретович, вихованців зразкової літературної студії «Любисток», художнім керівником якої є педагог, поетеса Калерія Луценко, прозвучали рядки поезії «Андрієві Мельнику» авторства Галини Черінь.

...З іменем Андрія Мельника пов’язана ціла епоха українських визвольних змагань. Великими та достойними є заслуги Андрія Мельника перед Україною та перед світом. І тому надважливо, щоби ювілейну, 130-ту річницю від Дня народження нашого славного краянина, Воїна і Державотворця Андрія Мельника, ми відзначали на державному рівні! Саме про це йдеться у Постанові ВР #2364 від 31 жовтня 2019 року, затвердженій 3 грудня 2019 року «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2020 році». Тож маємо надію, що нарешті буде гідно вшановано ім’я Андрія Мельника – великого українця, який був ініціатором і творцем Світового Конґресу Вільних Українців і залишив нам Заповіт-ідею: ВІРИТИ ЛИШЕ У ВЛАСНІ СИЛИ, ніколи не здаватись і не припиняти боротьби за Українську Соборну Самостійну Державу, яку й нині виборюють Воїни Новітнього Українського Війська – спадкоємці ідей Андрія Мельника та Степана Бандери.

 

Марія ГОЛОВКЕВИЧ

Фото Ігоря ФЕЦЯКА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: