У ВЕРХНІХ ГАЯХ ОСВЯТИЛИ ВІЙСЬКОВИЙ ЦВИНТАР ЧАСІВ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ

У ВЕРХНІХ ГАЯХ ОСВЯТИЛИ ВІЙСЬКОВИЙ ЦВИНТАР ЧАСІВ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ

У ВЕРХНІХ ГАЯХ ОСВЯТИЛИ ВІЙСЬКОВИЙ ЦВИНТАР ЧАСІВ ПЕРШОЇ СВІТОВОЇ

 

Напередодні 101-ї річниці від завершення Першої світової війни У Верхніх Гаях відкрили та освятили військовий цвинтарчасів Першої світової війни. На урочистості прибула делегація з Австрії на чолі з головою Тірольського відділення меморіальної організації «Чорний хрест» Германом Готтером. До речі, найстаршому членові цієї делегації напередодні виповнилося 90 років!

Панахиду за загиблими вояками (уперше на цьому місці від 1939 року) відслужили отці Роман (УГКЦ) та Степан (ПЦУ). Заступник голови РДА Володимир Ханас розповів про те, як вдалося реалізувати ідею облаштування цвинтаря і подякував доброчинцям за допомогу.

Нагадаємо: за даними МПЦ «Доля», у травні-червні 1915 року біля села Верхні Гаї відбувалися жорстокі бої між Австро-угорською, Німецькою арміями з одного боку та Російською армією з іншого. У цих боях за контроль над залізницею Дрогобич — Стрий загинули сотні солдатів з обох сторін. У 1916 р. тіла військових, могили яких віднайшли навколо населеного пункту, селяни та російські військовополонені перепоховали на єдиному військовому цвинтарі, організованому австрійською владою. Він розташований на південний схід від населеного пункту поруч із залізничною станцією. Там поховано 205 військовослужбовців Австро-угорської армії, 20 Німецької імператорської армії та 88 Російської імператорської армії.

Віталій ГОРНОСТАЙ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: