У Львові урочисто відкрили номер імені Василя Вишиваного

У Львові урочисто відкрили номер імені Василя Вишиваного

У Львові урочисто відкрили номер імені Василя Вишиваного

10 лютого з нагоди 125-річчя від дня народження видатного політичного діяча, поета, полковника Легіону Січових Стрільців та Армії УНР, чільного діяча ЗУНРу, Вільгельма фон Габсбурга, який увійшов в історію під іменем Василь Вишиваний у конгрес арт-готелі «BANKHOTEL»  відбулось урочисте відкриття номеру.

Передувала урочистому перерізанню стрічки освітня лекція від кандидата історичних наук Є. Чернецького про постать полковника Легіону Січових Стрільців.

У межах заходу відбулось спецпогашення маркованого конверта, присвяченого 125-річчю від дня народження Василя Вишиваного.

Як зазначив керівник Львівської дирекції «Укрпошти» Микола Ростов, марка із зображенням Василя Вишиваного також є дійсною. Відтак кожен охочий зможе відправити листа із нею у будь-яких куточок нашої планети і ще раз нагадувати людям про цю непересічну історичну постать.

Захід відбувся за сприяння департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської обласної державної адміністрації.

Довідково:

Вільгельм Франц фон Габсбурґ-Лотари́нзький (Василь Вишиваний)— український військовий діяч, політик, дипломат, поет, австрійський архікнязь (ерцгерцог) династії Габсбурґів, полковник Легіону Українських Січових Стрільців.

Вільгельма Габсбурґа знали в Україні як Василя Вишиваного, під ім'ям, яке йому дали українські вояки під час Першої Світової Війни. Його вважали одним з неофіційних претендентів на український трон у разі утворення монархічного ладу. Хоча він сам офіційно ніколи не проголошував свої наміри бути українським монархом і навіть не мав до цього можливостей, Василь прославився своїми військовими та дипломатичними здібностями, поезією і любов'ю до України.

Цікаво, що становленню австрійського ерцгерцога як україноцентриста сприяв тодішній староста Дрогобича Казимир Гужковський.

 

Відділ організаційної роботи і комунікацій з громадськістю апарату ДРДА

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: