Топ-новина року: музей історії села Довгого

Топ-новина року: музей історії села Довгого

Топ-новина року: музей історії села Довгого

 

Однієюізтоп-новинроку стало відкриття в Довгому (низинному) музею історії села. Урочистості відбулися в неділю, 26 травня,  з освяченням, перерізанням стрічки та концертом.  Учасниками дійства стали не тільки жителі села, посадовці з району та області, а й поважні гості із зарубіжжя.

Зрештою, одного із зарубіжних гостей і гостем важко назвати. Це Євген Осередчу́к — голова Благодійного фонду професійних художників, українських народних майстрів «Відродження», Республіка Молдова, заслужений працівник культури України, заслужений діяч мистецтв Республіки Молдова. Він народився у Довгому, виріс у цьому селі й отримав заряд творчого натхнення, що супроводжує його упродовж цілого життя. Саме пан Осередчук віддав свій будинок під музей і багато своїх творів, які стали його експонатами. На знак вдячності знаменитому краянину музей назвали його іменем.

Ідея створити такий музей виникла спонтанно, коли Євген Осередчук спілкувався з авторами книги «Дрогобиччина: свідки епох» Ігорем Шимком та Романом Пастухом. І за це він щиро дякував колегам тепер, коли ідею вдалося реалізувати. Запустити ж цю ідею в рух зміг Любомир Сікора – голова ВГО «Бойківське етнологічне товариство». Відтак у справу включився голова райради Михайло Сікора, який усіляко сприяв і документально, і фінансово, переконав сесію райради виділити кошти, щоб втілити благородну  ідею в життя. А самим втіленням зайнявся директор Дрогобицької художньої школи Ігор Шимко, який протягом чотирьох років ледь не щодня бував у Довгому. Саме йому належить дизайн будинку і території, на якій тепер знаходиться перший такого типу музей Дрогобиччини. Значну допомогу в ремонті приміщення надало ДП «Дрогобицьке лісове господарство».

Дмитро ФЕДАН

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: