Свято у Модричах. Що може самоврядна громада села

Свято у Модричах. Що може самоврядна громада села

                       Свято у Модричах.

 Що може   самоврядна громада села.

14 жовтня, на свято Покрови Пресвятої Богородиці, у Модричах відбулася непересічна подія, яка  якось не узгоджується із вкорінюваним у суспільну свідомість твердженям, що тільки велика об'єднана громада може гарантувати сталий розвиток сільських територій. У гармонійній співпраці релігійної і територіальної громади села проведено реконструкцію будівлі колишньої початкової школи, яка збудована ще за часів Австро-Угорської імперії. Слід зазначити, що Модричі мають давню героїчну історію, про окремі віхи якої на святі наголосив заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Володимир Ханас,

Завдяки  якісно виконаним за кошти громади і сільського бюджету та за безпосередньої трудової участі членів громади роботам з реконструкції, будівля отримала  нове архітектурне обличчя. Тепер у одній частині її приміщень буде функціонувати сільська рада, поштове відділення та бібліотека. Облаштована також  чудова зала для зібрань.  Другу частину будівлі обладнано під плебанію, що дуже зручно, бо через головну дорогу села (до свята її капітально відремонтували) знаходиться величний храм св. Дмитра.

У день свята на модричан та гостей громади чекала ще одна приємність, — за участю керівництва Львівської дирекції Укрпошти було погашено спеціальну поштову марку з гербом Модрич. 

До слова, Модрицька територіальна громада має свій Статут. Вона одна з двох у районі зуміла самостійно реорганізувати сільську лікарську амбулаторію у власне комунальне некомерційне підприємство, яке успішно функціонує. Слід відзначити великий особистий внесок в   реалізації  громадою розвиткових  проектів її лідера — сільського голови, секретаря Асоціації сільських, селищних рад Дрогобицького району Мирона Флюнта.

 

P.S. З огляду на сказане, доречно запитати  тих, хто нав’язує суспільству думку, що для успішного реформування місцевого самоврядування  слід примусово об'єднати самоврядні територіальні громади  (як найбільш оптимальний розглядається варіант об'єднання сільських громад з міськими, позбавивши їх закріпленого у Конституції принципу добровільності), — навіщо це потрібно або кому це вигідно?!  На наше тверде переконання, сьогодні як ніколи потрібна державна програма конкретних дій (в т.ч. вирівнювання фінансових можливостей депресивних сільських громад, максимальне сприяння співробітництву громад) задля збереження українського села, забезпечення його збалансованого розвитку. Інакше глобалізаційний процес обезлюднення сільських територій і вимирання сіл буде прогресувати, забираючи із собою у цю могилу цілий пласт української історії, народних традицій, культури. Позбавлення величезної кількості сільських громад самоврядного статусу не найкращі ліки від цієї суспільної недуги. 

 

Степан Коваль,

голова Асоціації сільських, селищних рад Дрогобицького району 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: