Співпраця Східниця – Бистра: гуцульський мотив

Співпраця Східниця – Бистра: гуцульський мотив

Співпраця Східниця – Бистра: гуцульський мотив

 

Цими вихідними делегація Східниці взяла участь у щорічному фестивалі «Гуцульська міра» в Румунії. Фестиваль весняних обрядів пройшов у комуні (об’єднаній територіальній громаді) Бистра, з якою Східниця підтримує партнерські відносини.

Українці, які проживають у Румунії, уздовж українсько-румунського кордону належать до Гуцульщини, яка характеризується унікальними етнокультурними особливостями. Незважаючи на багаторічну політику румунізації національних меншин, у комуні Бистрадобре збережена українська мова та гуцульські традиції.

Яскравим прикладом цього є фестиваль весняних обрядів «Гуцульська міра». Міра – це традиція, коли вівчарі доять та міряють молоко їхніх овець. Цей обряд представлено тут як яскраве дійство, цікава туристична атракція, куди збирається багато гостей.

На цьогорічне свято приїхало чимало шанувальників гуцульської культури із багатьох куточків Румунії та із-за кордону. Серед присутніх були делегації з селищаЯсінь та села Богдан Рахівського району Закарпатської області.

Під час фестивалю відбулися: освячення овечої стаї перед першим виходом на полонини, парад гуцульського одягу, конкурси сопілкарів, трембітарів, солістів, різноманітні забави, частування вівчарськими і традиційними гуцульськими стравами.

Також у рамках цього заходу було обговорено питання щодо поглиблення українсько-румунської прикордонної співпраці та підтримку партнерських відносин між курортною Східницею та комуною Бистра.

 

Східницька селищна рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: