Шевченко й Біблія

Шевченко й Біблія

Шевченко й Біблія

 

Однією з функцій відділу організації й використання єдиного фонду Дрогобицької ЦБС є формування тематичних підбірок та комплектів книг на замовлення структурних підрозділів ЦБС.

Цьогоріч бібліотекар відділу Іванна Буник започатковує креативну серію тематичних підбірок під загальною назвою «Підбірки в торбинці». І першою у цій серії є підбірка літератури «Шевченко і Біблія», присвячена вшануванню пам’яті Великого Кобзаря та приурочена до Всесвітнього року Біблії.

Біблія – книга, перед якою схиляють голови мільйони людей. Так триває вже два тисячоліття. Її поважають і жебраки, і імператори. Тарас Шевченко не лише молився з Біблією в руках, а й всіляко використовував біблійні образи у своїй творчості. Як? Розповідаємо!

Для Шевченка Біблія – улюблена книга його дитинства. Декотрі її частини, як Псалтир, він знав напам’ять. Для поета Біблія – живе джерело особистих і суспільних переживань. Його ставлення до неї було «живе, трепетне, закохане і виняткове», що підтверджують не лише його твори, а й листи та інші факти із життя.

За легендою, Біблію Тарасу Шевченкові подарувала закохана в нього Варвара Рєпніна (княжна). Усвідомивши неможливість одруження, Варвара подарувала Тарасові Біблію і сказала: «Люди розлучать нас, але Бог повінчає як не на цьому, так на тому світі». Цю Біблію поет взяв із собою на заслання.

Дослідники творчості Шевченка зробили підрахунки: в його поезіях слова «Україна» й «український» вжито 269 разів. Але слова Бог, Божий, Господь, Господній, Ісус, Христос та Христів – 1281 раз!

І на початках літературної діяльності, у пізніші роки й перед смертю поет не втрачав віри в Бога, постійно звертався до Нього за підтримкою. Так чинили і герої його творів.

 

Дрогобицька ЦБС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: