Шевченківське свято в широкому колі талантів

Шевченківське свято в широкому колі талантів

Шевченківське свято в широкому колі талантів

 

Кожен захід у Ріпчицях – не лише свято громади, а й велике дійство, до якого залучають таланти з усіх усюд нашого краю. Не винятком стали й урочистості «Борітеся – поборете, вам Бог помагає», присвячені українському поету, письменнику, художнику, борцю за мову та волю України Тарасові Шевченку, які відбулися 1 березня в Народному домі села.

Програма була насиченою: декламування поезій, виконання вокальними колективами творів на слова Тараса Шевченка. Окраса свята – демонстрація вишиванок 1930 року Марії Мельник, родом із Стрийського району, села Подорожнього, яка в спадок внучці Анні Мельник-Летнянчин передала справжній скарб – дві вишиті сорочки на полотні та рушники, що збереглися донині в цілком добротному стані. Мешканці Ріпчиць мали змогу побачити вишиване диво того часу та почути про його цінність. Директор місцевого Народного дому Богдан Демкович висловлює щиру вдячність Анні Мельник-Летнянчин, учительці гімназії №8, за можливість оцінити надбання, адже це – наша культура та історія. Пан Богдан розуміє, що без допомоги творчих особистостей та організацій культурний розвій Ріпчиць не відбувся б, і то такими швидкими темпами, як зараз.

До виступу на святі директор залучив фольклорний колектив «Родина», учнів та вчителів Ріпчицької школи, завідувачку бібліотеки С.Вереницьку, вокальне тріо «Калина», дитячий ансамбль «Оберіг», читців поезій відомого поета (І. Белз та Х. Белз, Ю. Кобільник, О. Кобільник), культорганізатора ГКК «Карпати» м. Трускавця Любомира Мазура.

Це не вперше Народний дім Ріпчиць, організовуючи культмасові заходи, об’єднує зусилля довкола пропагування творчості геніїв українського народу, музичного, поетичного, танцювального мистецтва. Богдан Демкович налагодив тісні контакти зі школою, сільською радою, бібліотекою, церквою: «Наша співпраця дає позитивні результати з метою розвитку українських традицій, звичаїв. Якщо говорити про рівень культури в селі, то насамперед виділю фольклорний колектив «Родина», який є візитівкою нашого народного дому. Дебютував він на огляді-конкурсі РНД (жовтень 2019 р.) і посів перше місце. Тепер активно веде творчу діяльність. Народний дім має тісну співпрацю і з гімназією №8 м. Дрогобича та НД с. Опори, що дає великий позитивний результат в осмисленні подальшої нашої праці. Адже обмін інформацією, порадами та спільна концертна діяльність свідчать про те, що тільки разом можна домогтися успіху й вершин. На заходах активно виступають та співпрацюють із нами й культорганізатор готельно-курортного комплексу «Карпати» м. Трускавця Любомир Мазур та вокаліст Прикарпатського ансамблю пісні та танцю «Верховина» Лідія Белей. Також віднедавна в нас функціонує танцювальний клуб «Modern dance», керівник – Вікторія Кордюк. Діти активно відвідують заняття, під час яких їх навчають хореографічної майстерності, крім того, отримують море задоволення».

Та мистецькі проєкти – лише одна грань стрімкого культурного прогресу мешканців Ріпчиць. Учасники художньої самодіяльності беруть активну участь у доброчинній діяльності, адже вже стало доброю традицією відвідувати Золочівський психоневрологічний інтернат із концертами. «Недавно мали змогу, – оповідає пан Богдан, – виступати в добровільному центрі «Надія» (м. Дрогобич). У наших планах – організація концертного заходу в цьому центрі. Завдяки відвідинам таких закладів можемо розповісти усім, що робити добрі справи – це модно й корисно».

 

Ірина МИХАЦЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: