Підбуж увічний пам’ять про жертв у катівні НКВС

Підбуж увічний пам’ять про жертв у катівні НКВС

Підбуж увічний пам’ять про жертв у катівні НКВС

 

Підбуж готується до встановлення меморіальної таблиці на місці колишньої тюрми НКВС. А почалося все два роки тому, коли в Меденичах відкривали меморіальну таблицю на місці їхньої колишньої катівні НКВС.  Депутат облради Михайло Задорожний дорікнув депутатові райради Василеві Паніву, чому, мовляв, не встановлюють таку ж у Підбужі. Тоді й зародиласьу Паніва ідея увічнити пам’ять жертв антинародного комуністичного режиму на місцітюрми у Підбужі.

На його прохання, керуючий справами райради Михайло Гук звернувся зі зверненням в СБУ. 07. 08. 2017 р. надійшла відповідь із галузевого архіву СБУ, в якій зазначено, що не знайдено жодних відомостей, які могли б стати корисними для увіковічнення пам’яті жертв тоталітарного режиму в Підбужі.

Тоді пан Панів звернувся до Підбузької селищної ради з проханням дати дозвіл щодо створення ініціативної групи щодо виготовленнята встановлення меморіальної таблиці. Рада дала таку згоду. Тож Василь Панів разом із лісничим Гаївського лісництва, волонтером Ігорем Пагутяком та підприємцем зі Львова Андрієм Панівим замовили й оплатили виготовлення меморіальної таблиці в Стрию.

На початку червня, коли в тюрмах НКВС на Галичині розпочались масові розстріли, вирішили встановити цю таблицю в Підбужі. Зараз приміщення колишньої тюрми НКВС належить Підбузькому геріатричному пансіонату, що перебуває в підпорядкуванні Львівської облради.

Прибути на урочистості з нагоди відкриття таблиці дочка президента УГВР Кирила Оьмака Наталія Осьмак та голову Самбірської станиці Братства ОУН-УПА Миколу Петрушака, який перебував в ув’язненні саме в тій тюрмі.

Ангеліна НЕЧИПІР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: