Нове іконописне видання Левка Скопа

Нове іконописне видання Левка Скопа

Нове іконописне видання Левка Скопа

 

В актовому залі Дрогобицької духовної семінарії відбулася презентація книги Українського богословського наукового товариства «Методика датування Галицьких ікони XV-XVI століть» Левка Скопа.

Представлення розпочалося із спільної молитви.Були присутні не тільки семінаристи, а й представники інтелігенції Дрогобиччини та Львова. Розпочав засідання викладач Дрогобицької духовної семінарії о. Ігор Цмоканич, який коротко представив присутнім доповідача Лева Скопа. Він і волонтер, і реставратор Собору св. Юра у Львові, а головно – академік та іконознавець.

Опісля слово було надано Тетяні Думан – головному редактору книг Левка Скопа. По завершенні її лаконічної промови директор видавництва «Коло» міста Дрогобича Микола Походжай подякував за співпрацю семінарійної спільноти та підкреслив важливість такого зібрання саме в семінарії.

Левко Скоп розповів про три опубліковані ним книги та ознайомив слухачів із феноменом українського іконопису на основі цих літературних творів. Найбільш вартісними працями є ілюстроване Пересопницьке Євангеліє та «Технологія іконопису»– перша в Україні книга про детальну техніку українського іконопису.

Наприкінці ректор семінарії о. Мирон Бендик висловив вдячність доповідачеві та наголосив на важливості синтезу мистецтва із релігією, яка є духовним підтекстом малювання ікон.

 

Дрогобицька духовна семінарія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: