Нова нагорода Мирослава Мариновича

Нова нагорода Мирослава Мариновича

Нова нагорода Мирослава Мариновича

Мирослав Маринович отримав визнання у Польщі. За повідомленням сайту Українського Католицького університету, 31 серпня в рамках урочистостей з нагоди 39-ї річниці підписання «Гданського порозуміння» та 80-річчя початку ІІ Світової війни відбулося вручення Медалі Вдячності. Одним із цьогорічних лауреатів став уродженець Дрогобиччини.

Довідково: «Гданське порозуміння» або «Серпневі домовленості» – це домовленості 1980 року між опозиційним профспілковим рухом «Солідарність» і чинною тоді комуністичною владою Польщі щодо впровадження демократичних реформ.

Медаль Вдячності – це нагорода, заснована ECS до 30-ї річниці руху «Солідарність». Нею нагородлжують тих іноземців, які допомагали Польщі у її важкій боротьбі за свободу та демократію під час комуністичної диктатури; які досліджують та популяризують у світі історію антикомуністичної, демократичної опозиції в Польщі, а також у дусі ідеалів солідарності відстоюють універсальні права людини; які цілеспрямовано пропагують ідею солідарності як основи європейського порядку, працюють на порозуміння між народами. На сьогодні 699 людини були відзначені Медаллю Подяки.

Лауреати Медалі Вдячності-2019:

Мирослав Маринович: український журналіст, перекладач, викладач, проректор Українського католицького університету у Львові, громадський активіст. Співзасновник Української Гельсінської групи та Українського відділення Міжнародної Амністії. Засновник та президент українського PEN-клубу. Протягом восьми років захищав права людини в Радянському Союзі. П’ять років тому, в епоху запеклих боїв в українсько-російській війні, був одним із головних спікерів на відкритті нового приміщення ECS на пл. Солідарності.

Габор Демський: угорський політик, юрист та соціолог за професією. У 1970-х роках приєднався до демократичної опозиції. У 1983 році був засуджений до шести місяців позбавлення волі за підпільну видавничу діяльність. Його вважають одним із батьків самвидаву, тобто заборонених видань, що публікувалися в колишньому Радянському Союзі та в країнах колишнього комуністичного блоку. В опозиційній діяльності надихався “Солідарністю” та надихав “Солідарність”. Мер Будапешта протягом чотирьох каденцій (1990–2010).

Франс Тіммерманс: перший віце-президент Європейської комісії. Нідерландський дипломат, депутат парламенту, міністр закордонних справ в уряді Марека Рутте (2012–2014). У 1987 році став посадовою особою департаменту європейської інтеграції Міністерства закордонних справ. Підтримав зусилля Польщі на шляху до Європейського Союзу. У 1970-80-х роках пропагував Чеслава Мілоша та польську демократичну думку, щоб її історія та культура були присутніми у Західній Європі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: