Людина, яка спричинила світовий нафтовий бум

Людина, яка спричинила світовий нафтовий бум

Людина,  яка спричинила світовий нафтовий бум

 

У Бориславі відкриють аптеку-музей Яну Зегу – винахідникові, завдяки якому світова цивілізація перейшла на новий виток індустріального розвитку. Це він поклав початок нафтопереробній промисловості, що й досі відіграє вирішальну роль у розвитку світової індустрії. То хто ж він – Ян Зег? Пропонуємо вашій увазі публікацію Віктора Гуменного.

Забутий піонер світової нафтової промисловості, він свого часу був визнаним фахівцем цієї сфери. То ким же ж був Ян Зег, та чому у наш час він і досі залишається напівзабутим?

У1848році він починає працювати у львівській аптеці «Під золотою зіркою» (сучасна вулиця М. Коперника, 1), яка на той час була найбільшою у Галичині. Власник аптеки Петро Міколяш у 1852 році створює хіміко-фармацевтичну лабораторію, закуповує у дрогобицького підприємця Абрагама Шрайнера нафту. Він доручає ЙогануЗегу здійснити дистиляцію цього продукту до ступеня так званого «Oleumpetraealbum», що був більш відомий під назвою «скельна олія» (Petreoleum). Для очищення нафти Ян Зег використав концентровану сірчану кислоту та содовий розчин і після кількох тижнів старань, він таки добився потрібного результату. Допомагав йому Ігнацій Лукасевич – ще один працівник аптеки. Тут вони винайшли і знамениту гасову ламну, метод очищення та переробки нафти.

У 1854 року на виставці у Мюнхені Йоганн Зег отримує похвальну грамоту за досконалий дистилят нафти.

Згодом він вирішує перебратись до Борислава.де 21 серпня 1875 року одержав концесію на створення у аптеки на вул. Панській, яку відкрив у березні 1876 року з назвою «Зірка»., Тут він продовжував займатись справою усього свого життя. Після короткочасної хвороби він помер 25 січня 1897 року у Бориславі.

Уляна ОВЧАРЕНКО

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: